Noc Księgarń: Roślinny Nokturn - dialog dźwiękowy

2019-09-20 21:30
2019-09-20 22:30
Bydgoszcz, Skrzynka na bajki - pracownia i księgarnia dla dzieci

fontAnna – elektronika, obiekty, głos, czytanie performatywne
Piotr Grygor — rośliny, elektronika
Improwizowana akcja audio na procesy życiowe roślin, transponowane w czasie rzeczywistym na dźwięk, głos, amplifikowane obiekty i elektronikę. Sonifikacja procesów życiowych roślin polega na pomiarze zmiennego w czasie oporu elektrycznego roślin i wykorzystaniu tych mikroskopijnych zmian do sterowania generatorami audio. Ciągła fluktuacja elektronów w tkankach roślin, powoduje natychmiastową zmienność rytmów i wysokości generowanych tonów. Tego wieczoru rośliny wejdą w międzygatunkowy dialog dźwiękowy z ludzkim głosem i elektroniką, tworząc symbiotyczne współistnienie rośliny, człowieka i technologii.
fontAnna – (Anna Niestatek) – artystka dźwiękowa, wokalistka. Tworzy pełne empiryzmu, płynnie przelewające się przez palce kompozycje eksplorujące możliwości kobiecego głosu. Ich cechą charakterystyczną jest wykorzystanie głębokich, wodnych pogłosów różnego rodzaju, symbolizujących oniryczny, tajemniczy i ulotny świat akwatyczny. W swoich kompozycjach i podczas live actów nie korzysta ze słów, pragnąc porozumieć się ze słuchaczem na poziomie doznań zmysłowych. Jej twórczość opiera się głównie na improwizacji. Jest autorką serii kolaży stworzonych wyłącznie na głos. Współtworzy zespoły Salimara, Ur Jorge. Współpracuje z muzykami polskiej sceny niezależnej, dyryguje Bydgoską Orkiestrą Improwizowaną.
Piotr Grygor — artysta audiowizualny. Tłumaczy procesy życiowe roślin na dźwięk, muzykuje z owadami, maluje falami mózgowymi. Rozwija koncepcję bionicznej improwizacji audiowizualnej — jak najbardziej otwartych, reaktywnych środowisk, wzorowanych na naturalnych habitatach i procesach, zapewniających generatywność i emergencję.

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl