PAMIĘĆ MIASTA - POMNIKI KU CZCI

2019-09-24 18:00
STAN UŻYTKU
STAN UŻYTKU

Kolejne spotkanie w ramach cyklu - EMOCJONALNE MAPY PAMIĘCI. Tym razem będziemy omawiać - Pomniki KU CZCI ... w Bydgoszczy
Przekaźnikiem historycznej pamięci miasta stają się jego urbanistyczne układy, zabytkowe budowle świeckie i sakralne, nazwy ulic oraz pomniki. Kolejny pokaz multimedialny poświęcimy pomnikom, obeliskom Ku Czci… znajdującym się w naszym grodzie nad Brdą.
Każda społeczność potrzebuje w swoim otoczeniu pewnych elementów wspierających zbiorową pamięć. W naszym mieście miejsc takich nie brakuje, a wznosiło się je dla nadania pewnym wybranym wydarzeniom, rangi historycznej i w celu przedłużenia obecności tych wydarzeń w świadomości mieszkańców Bydgoszczy.
W trakcie pokazu zostanie omówionych ponad 15 stanowisk upamiętniających ważne wydarzenia historyczne w naszym mieście - odzyskanie niepodległości, walki i męczeństwa, martyrologii, postaci historycznych.
prowadzenie: LUCYNA MATCZYŃSKA

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl