Z cyklu Portrety: Zdzisław Pruss

Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

wstęp wolny.
Portrety – to cykl spotkań odbywających się w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury, poświęconych ludziom kultury, nauki, sportu i życia społecznego, którzy wywarli wpływ na rozwój i wizerunek naszego regionu. Wydarzenie realizowane jest wspólnie ze znaną dziennikarką Urszulą Guźlecką, autorką filmów, programów radiowych i telewizyjnych. Tradycyjnie zaprezentujemy film o bohaterze wieczoru autorstwa Urszuli Guźleckiej, wyprodukowany przez TVP3 Bydgoszcz.
Zdzisław Pruss – poeta, satyryk, publicysta. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1965-1991 redaktor działu literackiego rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy, od 1991 roku publicysta „Dziennika Wieczornego” i „Gazety Pomorskiej”. Autor słuchowisk i scenariuszy estradowych. W 1978 Teatr Polski w Bydgoszczy wystawił pełnospektaklowe widowisko kabaretowe jego autorstwa („Wszystko do Desy”). Twórca kabaretów literackich (O-Wady, Eksces Wieczorny, Piąte Koło). Autor tekstów do „Szopek Bydgoskich”. Od 1964 roku publikuje wiersze, drobne formy satyryczne, a także wspomnienia. Pomysłodawca, redaktor i współtwórca „Bydgoskiego Leksykonu Teatralnego” (2000), „Bydgoskiego Leksykonu Operowego” (2002), „Bydgoskiego Leksykonu Muzycznego” (2004) oraz „Bydgoskiego Leksykonu Literackiego” (2015). Laureat kilku konkursów literackich (m.in. na słuchowisko). Członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich RP.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl