logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Handlowa Niedziela

2019-09-08 10:00
2019-09-08 15:00
Bydgoszcz, Różne lokalizacje
Pozostałe

Najbliższa Niedziela Handlowa 8 września upłynie pod znakiem smaków. Tematem przewodnim będą Kuchnie Świata. Pokazy gotowania na żywo, prezentacja oferty bydgoskich restauracji na Wyspie Młyńskiej, wystawa zdjęć i tradycyjny Bydgoski Frymark – to tylko część atrakcji czekających na Państwa w Centrum Miasta. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Największym wydarzeniem będą Bydgoskie Kuchnie Świata, organizowane przez Metropolię Bydgoską. Od południa na Wyspie Młyńskiej zobaczymy m.in. pokazy gotowania na żywo, prezentacje bydgoskich restauracji i występ reprezentacji kucharzy wojskowych. Mieszkańcom pokażą się zarówno restauracje serwujące dania kuchni z wielu zakątków świata i foodtrucki. Na scenie przy amfiteatrze odbywać będą się pokazy na żywo: gotowania, rzeźbienia w owocach czy savoir vivre przy stole.
Wszystkie restauracje uczestniczące w wydarzeniu znajdować się będą pod wspólnym namiotem w centrum Wyspy Młyńskiej. Wśród nich zaprezentują się między innymi: Villa Calvados z jej szefem kuchni Grzegorzem Parczewskim na czele, Sebastian Ferenc i restauracja 3V6 z City Hotelu czy Krzysztof Bielawski z Jatki 6. Zobaczymy także Tomasza Weltera, który prowadzi reprezentację Polski kucharzy wojskowych. Pokazy na żywo wystartują około godziny 13:30.  Bydgoskie Kuchnie nie zapomną także o tradycjach kuchni polskiej.
Będzie też okazja do obejrzenia wystawy zdjęć bydgoskich restauracji i kawiarni z kolekcji Anny Perlik i Pawła Piątkowskiego. Na starych fotografiach zobaczymy nie tylko zdjęcia budynków i szyldów, ale także wnętrza takich obiektów jak Cafe Bristol czy Palast Cafe. Wystawa zlokalizowana będzie na rogu Długiej i Jezuickiej. W tej okolicy pojawiły się też kolejne sklepy odzieżowe włączające się do akcji niedziel handlowych.
Jak co niedziela, będzie też okazja do zakupu produktów regionalnych i ekologicznych na Bydgoskim Frymarku. Stoiska będą zlokalizowane wewnątrz i przed Bydgoskim Centrum Finansowym (dawna „Drukarnia”). Frymark zaprasza na zakupy w godzinach 10:00 – 14:00.

______________________

Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl