logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Koncert nad Balatonem: Queens of Violin oraz Trzej Tenorzy

2019-09-07 17:00
2019-09-07 20:00
Bydgoski Balaton - park i jezoro
Koncert
Polecane
Bydgoski Balaton - park i jezoro

Zapraszamy na koncert w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sobotę, 7 września, nad Balatonem wystąpią Queens of Violin i Trzej Tenorzy. Zapraszamy od godz. 17.00. Wstęp wolny! 

W zeszłym roku mieszkańcy osiedla Bartodzieje wybrali w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim organizację plenerowych koncertów nad Balatonem.

W ramach cyklu nad Balatonem odbyły się już trzy koncerty:

- „Ahoj przygodo – szantowe przygody nad wodą”, 

- Anna Hnatowicz oraz zespół BANAU, 

- Bisz wraz z B.O.K oraz W Mieście Wychowani,

Queens of Violin

Absolwentki Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego. Na stałe współpracują z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, grając na skrzypcach klasycznych. Zainspirowane twórczością Vanessy Mae. Duet założony w 2007 roku. Dzięki możliwości wykorzystania zarówno instrumentów elektrycznych jak i klasycznych, prezentują niezwykle bogaty repertuar. Na swoim koncie mają ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą. Dysponują dużym doświadczeniem, które w połączeniu z profesjonalizmem, gwarantuje wysoki poziom występów artystycznych. 

Trzej Tenorzy – z akompaniamentem fortepianu (pianina elektrycznego)

Koncert Trzech Tenorów to niepowtarzalne spotkanie z młodymi, utalentowanymi i charyzmatycznymi śpiewakami, dysponującymi przepięknymi tenorowymi głosami. Charakteryzuje ich niespożyta energia, czar i poczucie humoru. Podczas koncertu wybrzmią przeboje jak: „Wielka sława, to żart”, „Volare”, „Time to say goodbye” czy „Besame mucho”. Nie zabraknie także zabawnych niespodzianek. Artyści występują przy akompaniamencie fortepianu lub w większym składzie instrumentalnym. Konferansjer zaś porywa publiczność ujmującym poczuciem humoru i „tenorowymi opowieściami”.

Wydarzenie organizacji plenerowych koncertów zostało wprowadzone do budżetu Miasta po dodatkowej analizie kosztów. Na Bartodziejach dodatkowa kwota ponad 125 tysięcy złotych pozwoli zorganizować pierwsze plenerowe koncerty nad Balatonem. Ta forma spędzania wolnego czasu w Bydgoszczy staje się coraz popularniejsza co pokazuje m.in. duża frekwencja na koncertach „Rzeka muzyki” organizowanych w centrum miasta. Scena znajdować się będzie nad samym Balatonem.

______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl