logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa 2019

2019-09-08 12:00
2019-09-08 15:00
Bydgoszcz, Plac Kościeleckich 6
Wykład
Konferencja, Pozostałe

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Kolejna inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa dla województwa kujawsko-pomorskiego odbędzie się 8 września 2019 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy przy placu Kościeleckich 6. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00. Wstęp wolny.

W programie:

     

  • Prezentacja dr Agnieszki Wysockiej “Śladami modernizmu bydgoskiego”
  • koncert muzyki rozrywkowej i jazzowej
  • Rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom V Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle .
  •  

Szczegółowe informacje dotyczące instytucji biorących udział w akcji i o organizowanych przez nie wydarzeniach w ramach EDD: www.edd-kpck.pl

______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl  
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl