logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Babie Lato 2019 - Pożegnanie Lata

2019-08-25 14:00
2019-08-25 22:00
Park Myślęcinek
Koncert
Polecane, Pozostałe
Park Myślęcinek

Impreza rozpocznie się o godzinie 14 na Różopolu. Od samego początku życiem tętnić będzie scena, na której zobaczymy m.in. występy Planety Tańca Joanny Ossowskiej, grupy Wolf Gang, a także usłyszymy Jurka Paterskiego, zespoły Sigals i Chłopcy Kontra Basia. Gwiazdami tegorocznego Babiego Lata są Xxannaxx i Natalia Szroeder. Poza tym, na uczestników czekać będą konkurs z nagrodami sponsora i pokaz fryzjerski. 
Od kilku lat Babie Lato to Festiwal Aktywności Kobiet. Dlatego też na polanie mnóstwo atrakcji przede wszystkim dla pań. Będzie można m.in. zapoznać się z ofertą Państwowej Inspekcji Pracy, a także skorzystać z propozycji wielu organizacji pozarządowych wspierających i zachęcających  kobiety do szerszego udziału w życiu społecznym i zawodowym.  Pojawią się stoiska tematyczne, przy których otrzymać można porady związane ze zdrowiem, urodą, rodziną czy domem.
Wszystkie informacje (m.in.: ZUS, PIP, NFZ, BORPY, Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego), jak i warsztaty są bezpłatne.
Na Różopolu tego dnia zagości także Piknik Olimpijski.  W pobliżu wejścia na polanę od strony promenady rozstawiony będzie szereg stanowisk reprezentujących poszczególne dyscypliny sportowe,  na których uczestnicy będą mogli zapoznać się ze specyfiką danego sportu, uczestniczyć w konkursach, quizach. Dla najlepszych są przewidziane medale, puchary oraz drobne upominki. Tegoroczny piknik ma wyjątkowy charakter ze względu na obchody 100-lecia PKOL-u. Aby  uczcić ten jubileusz, Regionalna Rada Olimpijska w Bydgoszczy wraz z ultramaratończykiem Andrzejem Urbaniakiem organizuje bieg z Warszawy do Bydgoszczy na dystansie 260 km w dniach 21–25 sierpnia. Meta zlokalizowana jest w Myślęcinku. Wbiegnięcie z pochodnią i uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego planowane jest na godz. 14 . Honorowy patronat nad biegiem objął Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Na Różopolu kolejny raz zagości Holi Festival, czyli festiwal kolorów. Uczestnicy przy dźwiękach muzyki wyrzucają w regularnych odstępach czasu w powietrze różnobarwne proszki, które można kupić przy wejściu na teren wydarzenia. Sam udział jest bezpłatny. Początek o godz. 15.
Dzięki Organizacji Szkolenia Lotniczego ZONDA z siedzibą w Bydgoskim Porcie Lotniczym chętni będą mieli niecodzienną możliwość kupić lot widokowy śmigłowcem Robinson R-44. Pilotem śmigłowca będzie Bartosz Kończalski - reprezentant Śmigłowcowej Kadry Narodowej z wieloma sukcesami na swoim koncie. Loty będą prowadzone od godziny 11 do zachodu słońca, start  na dojściu do polany Różopole.

Szerszy opis stoisk znajduje się tutaj: https://www.myslecinek.pl/aktualnosci/babie-lato-juz-25-sierpnia

Orientacyjny program sceny:

13.50-14 – Powitanie
14–14.10 – Piknik Olimpijski
14.10–14.30 - pokaz tańca w wykonaniu Planety Tańca Joanny Ossowskiej  
14.40–15 - PCK + pokaz tańca
15–15.25 - Koncert Jurka Paterskiego
15.35–16.05 Koncert zespołu Sigals
16.05–16.15 – Pokaz fryzjerski
16.15–17.10 Koncert zespołu Chłopcy Kontra Basia
17.20–17.25 Konkurs sponsora-BRW
17.30–17.50 - Pokaz tańca w wykonaniu Planety Tańca Joanny Ossowskiej
18–19 -  Koncert zespołu Xxannaxx
19–19.15 - Pokaz tańca grupy Wolf Gang
19.30 - Koncert Natalii Szroeder
22.00- Zakończenie

____________________    
Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).     
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl     
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl