logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Bydgoski Festiwal Nauki

2019-05-22 00:00
2019-05-26 03:00
Rózne lokalizacje
Pozostałe
Polecane

Bydgoski Festiwal Nauki odbędzie się w tym roku w naszym mieście już po raz dziesiąty.
Zaplanowany został na dni 22-26.05.2019 r. Organizuje go pięć bydgoskich Uczelni wyższych - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy, Collegium Medicum UMK, Wyższa Szkoła Gospodarki oraz Bydgoska Szkoła Wyższa.
Bydgoski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową, organizowaną co roku przez środowiska akademickie oraz środowiska pozauczelniane. Festiwal odbywa się od 2010 roku i każda kolejna edycja udowadnia, że nauka nie jest nudna. Maksymą Festiwalu jest hasło: „Złap bakcyla nauki”. Dzięki zaangażowaniu pracowników naukowo-dydaktycznych, studentów, partnerów bydgoskich uczelni uczestnicy Festiwalu mogą przekonać się, jak bardzo inspirująca i fascynująca jest nauka.
Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych, technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką.
Bydgoski Festiwal Nauki jest największym tego typu wydarzeniem w Bydgoszczy. W gronie organizatorów są: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa. Warto zaznaczyć, ze do współpracy przy tworzeniu oferty programowej zgłasza się wiele jednostek zewnętrznych, takich jak np. uczelnie wyższe, szkoły, biblioteki, instytucje kultury, straż pożarna, policja czy firmy prywatne, stowarzyszenia, fundacje.
Ta odbywająca się w ciągu kilku dni impreza oparta jest na projektach z przeróżnych dziedzin nauki, prowadzonych we wszystkich możliwych formach (wykłady, warsztaty, pokazy, eksperymenty, dyskusje panelowe, wystawy, koncerty). Oferta programowa podzielona jest na siedem ścieżek tematycznych: humanistyczną, przyrodniczą, społeczną, nauk ścisłych, artystyczną, techniczną oraz ścieżkę nauk o zdrowiu.
22 maja 2019 r. odbędzie się uroczysta Inauguracja X Bydgoskiego Festiwalu Nauki w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.
Dnia 26.05.2018 r. zapraszamy na Piknik Naukowo-Rodzinny, który odbędzie się na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej. W godzinach od 12:00 - 18:00 przewidziano mnóstwo atrakcji - zarówno na stoiskach partnerów i organizatorów Festiwalu jak i na scenie. Podczas Pikniku wręczone zostaną nagrody dla laureatów festiwalowych konkursów.
Zapisy na festiwalowe zajęcia od 13 maja, tylko online poprzez stronę www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl
Program festiwalu dostępny jest na stronie: bit.ly/2vUuBFz

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl