logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Niedziela handlowa

2019-05-12 11:00
2019-05-12 15:00
Bydgoszcz, Różne lokalizacje
Pozostałe

Niedziela handlowa w samym sercu miasta - to nowy projekt menedżera śródmieścia, który ma ożywić bydgoską starówkę i zachęcić do spacerów w salonie Bydgoszczy.
12 maja spora część sklepów na terenie Śródmieścia będzie otwarta. Mieszkańcy będą mogli tego dnia wybrać się na zakupy u lokalnych przedsiębiorców, którzy włączyli się w nowy projekt. W godzinach 11.00 – 15.00 sklepy między Długą/Pod Blankami, a Dworcową zapraszają do odwiedzin. Przypominamy, że miejska strefa płatnego parkowania tego dnia jest darmowa.
Tym razem Niedziela Handlowa odbędzie się pod znakiem mody – o godzinie 12.00 na ulicy Długiej zaplanowano pokaz mody, podczas którego butiki z centrum miasta pokażą swoje najnowsze kolekcje. Dla dzieci atrakcją będą szczudlarze i wielkie mydlane bańki.
Jak zwykle towarzyszyć nam będzie muzyka na żywo, czyli artyści występujący na kilku ulicach w centrum. Będzie też okazja do wymiany garderoby w ramach wymienialni ubrań w klubie Ministerstwo (wcześniejsze zapisy).
Miłośników historii zachęci drugie wydanie wystawy kolekcji widokówek Anny Perlik i Pawła Piątkowskiego, tym razem w kamienicy na Starym Rynku 23. W tym samym budynku zobaczyć będzie można kolejną prezentację prac nad makietą Podwórka Tajemnic, czyli Bydgoszczy z 1920 roku.
Ponadto, w ramach Niedzieli Handlowej zaplanowano inne imprezy towarzyszące. BCI organizuje spacery z przewodnikiem po centrum, na Wyspie w weekend czeka nas kolejne wydanie dywanów kwiatowych, a Stowarzyszenie Pracownia organizuje warsztaty z tworzenia biżuterii, i dekoracji butów.

______________________
Kalendarz wydarzeń 
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl