logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Sztuka w samo południe. Nieme widowisko czyli sztuka pantomimy

2019-05-10 12:00
2019-05-10 13:00
Galeria Miejska bwa
Pozostałe
Galeria Miejska bwa

Sztuka w samo południe to cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.
Prezentacja wyimaginowanej postaci w taki sposób, by nie tylko była wiarygodna, ale wręcz „dotykalna”, nie jest łatwą sztuką. Wymaga właściwej ekspresji fizycznej, równowagi myśli i ciała oraz uważnej obserwacji. Konieczne są wrażliwość, koncentracja i nieprzeciętna umiejętność „wejścia” w daną postać, jej historię, emocje i stan psychiczny. Te wszystkie cechy posiada z pewnością Mieczysław Giedrojć, który zapozna uczestników warsztatów z trudną ale i piękną dziedziną jaką jest pantomima.
Mieczysław Giedrojć – monodramista, mim, aktor, klaun, animator kultury. Studiował w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pracował w Anglii, Danii, Francji, Niemczech, Rosji, Słowacji, Portugalii, Szwajcarii i na Ukrainie, pokazując własne spektakle, prowadząc warsztaty teatralne. W 1995 roku założył w Bydgoszczy Teatr Małych Form, który funkcjonuje do chwili obecnej.
Prosimy o przyjście na warsztaty w stroju, który nie będzie krępował ruchów

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl