Rodzaj żeński - warsztaty

2019-05-16 19:00
Teatr Polski
Teatr Polski

Teatr Polski inicjuje cykl spotkań dla kobiet poświęcony budowaniu nowych narracji emancypacyjnych.
Widoczne zmiany w dyskursie feministycznym niewątpliwie prowokują do refleksji nad obecną pozycją kobiety w życiu społecznym, zawodowym, politycznym, czy naukowym. Czy obserwując coraz większą liczbę wpływowych kobiet możemy stwierdzić, że „męski zawód” jest obecnie mitem? Kiedy nadejdzie moment, gdy użycie zwrotu: „pierwsza kobieta, która...” będzie niemożliwe?
Projekt „Rodzaj żeński” składa się na cykl spotkań, w trakcie których to kobiety będą tworzyć przestrzeń dla siebie i swoich osobistych historii. Warsztaty performersko-teatralne pozwolą na tworzenie nowych wizji przyszłości kobiet, zaś wykłady prowadzone przez dr Monikę Opiołę-Cegiełkę dotyczyć będą analizowania mechanizmów, które określały położenie kobiet na przestrzeni wieków. W ramach cyklu planowane są również warsztaty master class z zaproszonymi kobietami, które opowiedzą o swoich szczególnych drogach w dziedzinach takich jak: polityka, sport, sztuka, literatura, media, aktywizm społeczny.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl