MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY: Złota

2019-05-15 17:00
Kino Orzeł
Kino Orzeł

Kamienica na Złotej przyklejona jest do ostatniego zachowanego fragmentu muru warszawskiego getta. Trzydziestopięcioletni Krzysztof, wnuk przedwojennej właścicielki kamienicy, która przetrwała Holocaust, odziedziczył ją w ramach reprywatyzacji. Zajmuje się nią wraz ze swoją żoną Idą. Ich życie, tęsknoty, niespełnienia i ideały przeplatają się z losami mieszkańców kamienicy, m.in. 94-letniego emerytowanego księgowego Czesława, Afgańczyka Sultana i jego ukraińskiej żony Inny czy Fadiego – uchodźcy z Syrii. Nad losem bohaterów wisi topór politycznej rozgrywki o reprywatyzowane kamienice w centrum Warszawy. „Złota” to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w Polsce i we współczesnym świecie, bolesne studium związku w kryzysie i o tym, czy, i gdzie jest miejsce, w którym da się żyć.
Reżyseria: Tomasz Knittel
Organizator Bydgoskiego Aneksu: Fundacja ART-HOUSE
Współorganizator: MCK w Bydgoszczy
Współfinansowanie Bydgoskiego Aneksu: Miasto Bydgoszcz, Województwo Kujawsko-Pomorskie
Lokalny Partner Festiwalu: Katedra Przemysłów Kreatywnych/Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
Partner: Stowarzyszenie Koloroffon
Ceny biletów i karnetów:
bilet na pojedynczy seans – 10,- zł
karnet na 10 wybranych seansów – 60,- zł
karnet na cały festiwal (31 seansów) – 120,- zł

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl