logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Wystawa Miasto jak z Bajki 1 i 2 - Bydgoszcz na starej pocztówce

2019-05-12 11:00
2019-05-12 15:00
Bydgoszcz, Stary Rynek 23
Wystawy

Wyjątkowa okazja na zobaczenie w powiększeniu pocztówek z przedwojennej Bydgoszczy. Tym razem motywem przewodnim będą mieszkańcy miasta na tle najpiękniejszych bydgoskich ulic. Na pocztówkach m.in. dzień targowy na Starym Rynku, kościół Klarysek obrośnięty dzikim winem czy nieistniejące już kamienice na Mostowej: Dom Fryderyka i Cafe Bristol. A do tego ulice Gdańska i Dworcowa z drzewami, kolorowe markizy i wystawy przedwojennych bydgoskich sklepów.
Wystawa będzie częścią drugiej Niedzieli Handlowej w Śródmieściu. Tym razem pod znakiem mody. Będzie m.in. wymienialnia ubrań, pokaz mody na Długiej, zabawy dla dzieci, muzyka na żywo i różne atrakcje historyczne. Będzie można też zrobić zakupy – wiele sklepów pomiędzy ulicą Długą i Dworcową będzie tego dnia otwartych. Przez cały weekend na Wyspie Młyńskiej będą też prezentowane dywany kwiatowe.
Ponieważ po pierwszej wystawie w kwietniu dostaliśmy sporo głosów, że przez tłumy w kinie  Pomorzanin nie udało się do nas dotrzeć, powtarzamy też pierwszy zestaw pocztówek. Oprócz 22 nowych będzie można obejrzeć 12 prezentowanych poprzednio przedstawiających najpiękniejsze bydgoskie budynki. Postaramy się też o lepsze oświetlenie, żeby każdy szczegół był dobrze widoczny.  Tym razem wystawa w kamienicy na Starym Rynku, w którym od lat 90. mieścił się sklep z obuwiem sportowym.
Wstęp wolny.
Pocztówki pochodzą z kolekcji Anny Perlik-Piątkowskiej i Pawła Piątkowskiego.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl