Koncerty Maryjne z Różą

2019-05-23 19:30
Katedra Bydgoska
Katedra Bydgoska

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór EXSULTATE DEO z Parafii Św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. Powstał w 1987 roku z inicjatywy ks. prałata Romualda Biniaka i doc. Romualda Rajsa, który jest jego dyrygentem. Podczas koncertu wystąpią soliści: Beata Bobińska - sopran, Natalia Kolanowska - sopran, Hanna Twaróżek-Bułka - sopran, Artur Ptaszyński - psalmista, Beata Gaj - organy, dyrygent - Romuald Rajs. Program: w czasie Mszy: Wejście - „Maryjo ja Twe dziecię” - ks. A. Chlondowski, „Kyrie” - (z Missa de angelis), Ofiarowanie - „Po upływie Szabatu” - J. Furmanik, „Sanctus - Sanctus” - Fr. Schubert, „Agnus Dei” - (z Missa de angelis), Komunia: „Angelus Domini” - J. Furmanik. Po Mszy Świętej: „Ave Maria” - J. Grabowski, „O Sanctissima” - oprac. R. Rajs, „Caro mio ben” - Tommaso Giordani, „Ave verum corpus” - W.A. Mozart, „Ave verum corpus” - Edward Elgar, „Ave verum corpus” - Charles Gounod, „Pieta Signore” - Niedermayer (oprac. M. Kowalski), „Ave Maria” - J. Caccini - W. Wawiłow (oprac. R. Rajs), „Głos duszy” - Adolf Adam, „Ave Maria” - Intermezzo - Pietro Mascagni, „Ave Maria” - Fr. Schubert, oprac. R. Rajs. Podczas zagranicznych pielgrzymek zespół śpiewał w bazylice Sacre-Coeur w Paryżu, w Wiedniu, Budapeszcie, Aachen, Lwowie i Wilnie. Umiejętności chóru dokumentują liczne dyplomy, nagranie Polskiego Radia PIK, cztery płyty CD oraz płyta DVD będąca rejestracją „Koncertu Najpiękniejszych Kolęd”.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl