Koncerty Maryjne z Różą

2019-05-26 19:30
Katedra Bydgoska
Katedra Bydgoska

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór Mieszany DZWON przy Domu Kultury „Orion” Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powstał w 1923 roku i w ubr. obchodził 95-lecie. Dyrygentem jest Agnieszka-Jędrzejewska - Stachura, prezesem - Edward Filipiak. Organizuje rocznie blisko 20 koncertów zarówno z repertuarem kościelnym jak i świeckim. W ostatnim Konkursie o Puchar Marszałka woj. Kujawsko-Pomorskiego zajął II miejsce. W programie koncertu w dniu 26 maja: „Anioł Pański” - adaptacja melodii i tekstu - Krawc, opracowanie St.Maza, „Zdrowaś bądź Maryja” - opr. H.M.Górecki, „Ave Maryja” (Śliczna Pani) - opr. Agnieszka Jędrzejewska -Stachura, „Signore delle cime” - opr. G.De Marzi, „Bogarodzica” - muz. Żukowski, opr. - Pędrasik, „Modlitwa w kościółku” - St. Moniuszko (z opery „Halka” St. Moniuszki).

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl