logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Koncerty Maryjne z Różą - koncert finałowy

2019-05-31 18:00
2019-05-31 19:30
Katedra Bydgoska
Koncert
Katedra Bydgoska

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Uroczysty Finał IX Koncertów Maryjnych z Różą w bydgoskiej Katedrze pw. Świętych Marcina i Mikołaja. RAFFA QUARTET powstał w 2013 r. łącząc doświadczenia artystyczne muzyków związanych z Bydgoszczą i Toruniem skupionych wokół Opery Nova. Brali udział w wielu koncertach, m.in. Relokacjach organizowanych przez Fundację Nowa Sztuka Wetmusic, Koncertach Muzyki Kameralnej w Selb i Hof w Niemczech, Festiwalu „Fontanna Muzyki - koncerty przy Fontannie „Potop” w Bydgoszczy i innych. Raffa Quartet w składzie: Monika Skruszewicz - I skrzypce, Arnaud Śmigiel-Kamiński - II skrzypce, Michał Rak - altowka, Cecylia Stanecka - wiolonczela oraz wokalistka Anna Federowicz - sopran, nagrała wiele piosenek do filmów fabularnych, występowała ze Z.Wodeckim na III Międzynarodowym festiwalu Piosenki - Anna German zdobywając 1 miejsce i nagrodę publiczności. Ma za sobą debiut operowy w spektaklu „La Traviata” G.Verdiego, występuje w Niemczech, Norwegii i Rosji. W programie po Mszy Św.: „Gloria” A. Vivaldi, „Lascia chio pianga” (aria z opery Rinaldo) - G.F. Haendel, „How beautiful are te feet of them” (Oratorium Mesjasz), „Jesu, bleibet meine Freude” (Kantata BWV 147) - J.S. Bach, „Ave Maria” - F. Schubert, „Schafe Können Sicher Weiden” (Kantata BWV 208) - J.S. Bach, „Et exultavit spiritus meus” (Magnificat) - J.S.Bach.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl