logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Koncerty Maryjne z Różą

2019-05-14 18:00
2019-05-14 19:30
Katedra Bydgoska
Koncert
Katedra Bydgoska

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór VINCENTINUM z parafii pw. Św. Wincentego a’Paulo w Bydgoszczy działa od 1928 roku. Uczestniczył w wielu konkursach ogólnopolskich m.in. w Gnieźnie, Bydgoszczy, Szamotułach, Chojnicach, Żorach Kielnie na Kaszubach. Dyrygentem jest Dariusz Rynkowski, absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej. W programie podczas Mszy św.: Wejście: „Niech radośnie biją dzwony” - J. Łaś, Ofiarowanie: „O sacrum convivium” - Marian Sawa, Komunia Święta: „Tiebie pojem” - Dmitrij Stiepanowicz Bortnianski, Uwielbienie: „Alleluja” - Gordon Young, Zakończenie: „Zdrowaś bądź Maryja” - H.M. Górecki, „Missa Orientalis” - J. Sykulski (Kyrie, Agnus Dei).
Chór JUBILATE DEO z Parafii MBNP. Istnieje od 1923 r. Od lat uświetnia uroczystości w swojej i innych parafiach. Brał udział w śpiewie podczas pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny w 1999 r. Jest członkiem Federacji Caecyllianum zrzeszającej chóry kościelne z całej Polski. W ostatnich latach dyrygentem był Piotr Duchalski, obecnie Karol Ratkowski. W programie koncertu: „Do serca Twego” - ks. Antoni Chlondowski, „Maryjo ja Twe dziecię” - autor nieznany, „Witaj Królowo” - Stanisław Maza, „Anioł Pański” - Stanisław Maza, „Pełna Świętości” opr. M. Dellapina, „Fatimska Pani” - Rafał Jarmuż, „Powitanie Maryi - op. 104” - Stanisław Maza.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl