logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Koncerty Maryjne z Różą

2019-05-10 18:00
2019-05-10 19:30
Katedra Bydgoska
Koncert
Katedra Bydgoska

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór Żeński CANTARE przy Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach powstał 13 listopada 1999 roku przy parafii p.w. „Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach koło Bydgoszczy. Dyrygentem jest mgr Zbigniew Rydelski, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, prezesem Irena Nowak. W repertuarze chóru znajdują się utwory muzyki: chóralna a’capella wszystkich epok, pieśni kościelne na różne okazje, kolędy, pieśni patriotyczne, opracowania muzyki ludowej i inne. Chór bierze czynny udział we wszystkich uroczystościach państwowych, gminnych i kościelnych odbywających się na terenie gminy Białe Błota a także w Bydgoszczy, Mroczy, Wierzchucinku, Górce Klasztornej, w Łobżenicy, w Inowrocławiu, w Ostromecku, w Więcborku, w Osiu. W listopadzie 2019 chór obchodzi swoje 20-lecie. W 2012 - zajął 1 miejsce w VII Przeglądzie Piosenek Żołnierskich i Patriotycznych w Mroczy, w 2016 - 2 miejsce w Wojewódzkim konkursie Kolęd i Pastorałek w Osiu. W programie podczas Mszy Św. i po Mszy Św. „Anielska pieśń” - tekst ks. A. Buczkowski, „Ojcze z niebios” - muz.: St. Moniuszko, sł.: Włodzimierz Wolski, „Maryjo, ja Twe dziecię” - ks. A. Chlondowski, „Królowo ziem Polskich” - ks. Leon Świerczek, „Matko Królowo” - Józef Uroda z Buczkowic, „Ave Maria” - muz. i słowa -Sł. Parkinson, 2 gł. - ks Marian Żuk SDB, „Te deum” - muz. J. Haydn, tłum P. Muszyński, „O Sanctissima” - mel. sycylijska.
Chór parafialny ŚW. CECYLIA przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim. Założony w 1930 roku. Dyrygentem jest Maciej Kuligowski. W programie koncertu w dniu 10 maja podczas Mszy Św.: „Alleluja” - W.A.Mozart, „Alleluja” Wiliam Boyce, „Regina Coeli” - A. Wittberger, „Wszystkie strony” J. Surzyński, , „Sanctus”, „Agnus Dei” .

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl