logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Prezydent Miasta BydgoszczyWięcej informacji na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

Prezydent Miasta
Rafał Bruski

tel. +48 52 58 58 358
fax: +48 52 5858 301
ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz
Ratusz, I piętro, pokój nr: 108
prezydent@um.bydgoszcz.pl

Sprawuje bezpośredni nadzór nad:

Wydział Zarządzania Kryzysowego; Biuro Rady Miasta; Zespół Prawny; Kancelaria Tajna; Miejski Rzecznik Konsumentów; Zespół Audytu i Kontroli Zarządczej; Biuro Konserwatora Zabytków - Miejski Konserwator Zabytków; Zespół ds. Nadzoru Właścicielskiego; Biuro Bezpieczeństwa Informacji; Biuro ZIT BTOF; Wydział Administracji Budowlanej; Plastyk Miejski; Biuro Prasowe; Główny specjalista ds. przygotowania inwestycji.

Jednostki nadzorowane:

Straż Miejska; Komenda Miejska Policji; Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej; Hala Sportowo-Widowiskowa "Łuczniczka"; WKS ZAWISZA Bydgoszcz S.A.; Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o.; Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.; Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.; Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.; Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o.; Port Lotniczy Bydgoszcz S.A.; Bydgoski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.; Spółka Wodna "Kapuściska".

Wynagrodzenie brutto: 20 411 zł

Rafał Bruski urodził się 1 lipca 1962 roku w Bydgoszczy.

Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Ukończył Wydział Nawigacyjny Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni - tytuł magistra inżyniera nawigacji morskiej uzyskał w 1986 roku. Sześć lat pracował w Polskich Liniach Oceanicznych jako oficer nawigator na statkach handlowych.
Absolwent studiów licencjackich na kierunku Finanse i bankowość w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, podyplomowego studium Rachunkowości i Finansów w AE w Poznaniu i podyplomowego studium Prawa podatkowego Unii Europejskiej w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W latach 1994-2005 pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej. W 2005 roku uzyskał uprawnienia wykonywania zawodu doradcy podatkowego i założył kancelarię doradztwa podatkowego. Prowadził też zajęcia dydaktyczne w zakresie prawa podatkowego, współpracując m.in. ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce.
W latach 2006-2007 był zastępcą prezydenta Bydgoszczy odpowiedzialnym za strategię i rozwój miasta, pozyskiwanie funduszy europejskich, obsługę inwestorów oraz edukację i sport; nadzorował Miejską Pracownię Urbanistyczną i Bydgoski Park Przemysłowy. To w tamtym czasie zapadały decyzje o zdynamizowaniu BPP poprzez zainwestowanie środków europejskich w budowę infrastruktury technicznej. W latach 2007-2010 pełnił funkcję wojewody kujawsko-pomorskiego.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Żona Alicja jest technikiem elektroradiologii w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy, córka Joanna jest wielokrotną mistrzynią Polski oraz medalistką Mistrzostw Świata i Europy w kajakarstwie. Syn Tomasz jest absolwentem wydziału finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Rafał Bruski jest honorowym dawcą kwi (ponad 30 oddanych litrów), miłośnikiem sportu w szczególności: turystyki górskiej, brydża sportowego, lekkoatletyki, kajakarstwa, wioślarstwa i zapalonym kibicem piłki nożnej, żużla, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. W młodości był szczypiornistą w drużynie AZS Bydgoszcz.

W dniu 14 grudnia 2010 roku Rafał Bruski został po raz pierwszy zaprzysiężony na prezydenta Bydgoszczy. W 2014 roku ponownie zwyciężył w wyborach prezydenckich i rozpoczął drugą kadencję w fotelu włodarza Bydgoszczy. W ostatnich wyborach samorządowych Rafał Bruski ubiegał się o reelekcję i zwyciężył w pierwszej turze wyborów na prezydenta Bydgoszczy. Tym samym od listopada 2018 roku Rafał Bruski jest włodarzem miasta, tym razem na 5-letnią kadencję.

Oficjalne profile Rafała Bruskiego:

Facebook: https://www.facebook.com/rafal.bruski/

Instagram: https://www.instagram.com/rafalbruski/

Twitter: https:/www.twitter.com/RafalBruski