logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Biegowe Mikołajki

2023-12-03 12:00
2023-12-03 15:00
Park Myślęcinek
Sport
Park Myślęcinek

Informacje od Organizatora:
Serdecznie zapraszamy 3 grudnia 2023 dzieci i dorosłych do wspólnych – mikołajkowych – emocji biegowych.
Startujemy o 12:00 w LPKiW „Myślęcinek” (przy Karczmie Kujawskiej). Dzieci otrzymają czapki mikołaja oraz upominki (limit 100 szt). Wśród wszystkich uczestników przeprowadzone zostanie losowanie niespodzianek a na rozgrzanie będzie ciepły posiłek.
Na wydarzenie nie zapisujemy się z wyprzedzeniem (wszystko na miejscu), nie ma także opłaty startowej.
W ramach „Biegowych Mikołajek” przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej odbędzie się także akcja „Mikołajkowy Bieg po Rodzinę”.
Wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy, we współpracy z Kujawsko – Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym, bowiem ponad aktywność w przepięknej, jesiennej scenerii Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, oferujemy Państwu możliwość zasięgnięcia języka, w jakże ważnym temacie rodzicielstwa zastępczego.
Nie jest tajemnicą, iż od dłuższego czasu intensywnie poszukujemy rodzin zastępczych dla dzieci, które nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych. Staramy się wykorzystać wszelkie możliwe kanały komunikacji na promowanie rodzicielstwa zastępczego. O tym, jak niewielka jest wiedza społeczna, w powyższym zakresie, pracownicy Działu Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przekonują się każdego dnia. Jest to – nawiasem mówiąc, pewnie jeden z przyczynków znikomej ilości kandydatów, gotowych pełnić funkcję rodzica zastępczego. Nie każdy bowiem wie, że wśród nas są osoby, które mimo braku więzów krwi, bez żadnego przymusu, wyrażają chęć wsparcia i wychowania dzieci, pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Mowa o opiekunach zastępczych.
Bohaterami „Mikołajkowego Biegu po Rodzinę”, którzy swoją obecnością dowiodą, że można, a nawet trzeba zawodowo zajmować się pomaganiem będą właśnie ci wyjątkowi ludzie tworzący rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.
Pamiętajmy, że problem braku wolnych miejsc, w istniejących już rodzinach zastępczych oraz deficyt chętnych osób do ich pełnienia, staje się ogólnopolską bolączką. Liczba miejsc w rodzinnej pieczy zastępczej pozostaje niewystarczająca, zwłaszcza, że od m-ca stycznia 2021 roku nie ma możliwości umieszczania dzieci, poniżej 10 roku życia, w instytucjonalnych formach pieczy zastępczej, a jedynie w formach prorodzinnych.
Dlatego jako społeczeństwo nie możemy pozostawać obojętni, dzieci to przecież nasza przyszłość!.
Dobra zabawa gwarantowana, na miejscu zaś do Państwa dyspozycji oddajemy:
Punkt informacyjny – Jak? Gdzie? I kiedy zostać rodziną zastępczą
Animatorów zabaw z najmłodszymi
Rozmaitości, słodkości i gorącą herbatę

______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl