Poznaj Stary Fordon nad Wisłą - wycieczka zabytkowym autobusem

Bydgoszcz, ul. Konopnickiej 28 przy postoju taksówek
Bezpłatne

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy do wyjątkowego przeżycia podróży w czasie zabytkowym autobusem Mercedes i wycieczek do Starego Fordonu. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, dzięki wyborowi mieszkańców w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, organizuje niezapomniane wycieczki, które odbędą się już w lipcu. Przygotujcie się na niezapomnianą podróż do przeszłości, podczas której zwiedzimy fascynujący Stary Fordon nad Wisłą. Liczba miejsc ograniczona. Formularze zgłoszeniowe na bezpłatne wycieczki znajdą Państwo na stronie:
www.bdgbo.pl/2023/06/poznaj-stary-fordon-nad-wisa-w.html

Stary Fordon to urokliwe osiedle Bydgoszczy, która kryje w sobie długą historię i mnóstwo ciekawych zabytków. Podczas naszej wycieczki będziemy mieli okazję przespacerować się po malowniczych uliczkach, podziwiając piękne kamienice i unikalną architekturę tego miejsca. Poznamy historię Starego Fordonu oraz jego ważną rolę w rozwoju miasta. Zadanie realizowane jest we współpracy ze Stowrzyszeniem Miłośników Starego Fordonu, a przewodnikiem będzie Damian Amon Rączka.

Wycieczka do Starego Fordonu 8.07.2023 r. sobota - wyjazd z Górzyskowa
Odbiór uczestników zabytkowym autobusem odbędzie się z przystanku Skorupki (pętla)  na Górzyskowie o godzinach: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30.

Wycieczka do Starego Fordonu 09.07.2023 r. niedziela - wyjazd ze Szwederowa
Odbiór uczestników zabytkowym autobusem odbędzie się z ul. Konopnickiej 28 przy postoju taksówek na Szwederowie o godzinach: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30.

Wycieczka do Starego Fordonu 15.07.2023 sobota - wyjazd z Zimnych Wód
Odbiór uczestników zabytkowym autobusem odbędzie się z przystanku Smoleńska/Budowlana w kierunku Centrum z osiedla Zimne Wody Czersko Polskie w godzinach: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30.

Podróżując zabytkowym autobusem Mercedes, poczujecie się jak bohaterowie filmu przeniesieni w inne czasy. Autobus to prawdziwa perełka techniki, zachwycająca swoim oryginalnym wyglądem i niepowtarzalnym charakterem. Podczas wycieczki zabytkowym środkiem transportu zyskacie nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale również szansę na poznanie innych pasjonujących osób, które podzielają zainteresowanie historią i kulturą.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Zarezerwujcie swoje miejsce już teraz na pierwsze wycieczki organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy. Wakacje i lipiec  to doskonały czas, aby odkrywać piękno Naszego miasta i zagłębiać się w fascynujące historie, które kryją się za jego fasadą. Dołączcie do naszej podróży i poczujcie magię przeszłości!

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl