Vis a Vis-duet - koncert

Światłownia
Światłownia

Informacje od Organizatora:
Duet powstał w 2018 z pasji do muzyki z szeroko pojętej krainy łagodności. Duet tworzą Katarzyna Chruściel – wokalistka (z wykształcenia sopran) oraz Rafał Gondek – gitarzysta, autor tekstów i muzyki do wspólnie wykonywanych utworów. Podczas koncertów duet wykonuje własne kompozycje, ale też utwory SDM-u , Wolnej Grupy Bukowina, Wołosatek, czy Łukasza Majewskiego.
Duet chętnie sięga po poezję Edwarda Stachury, czy Adama Ziemianina. Nie obce są też im utwory Stanisławy Celińskiej, Antoniny Krzysztoń, Marka Dyjaka, Przemysława Gintrowskiego, czy Jacka Kaczmarskiego. Duet Wydał w 2020 r autorską płytę „Zlepek” która została doceniona w 2021 r podczas XIII Festiwalu im. Wojtka Bellona w Busku Zdroju, gdzie duet zdobył III miejsce. W 2022, na kolejnej XIV edycji festiwalu im. Wojtka Bellona, duet zdobył Grand Prix festiwalu i statuetkę wiecznego wędrowca za singiel „Cisza” i „Krzyk” oraz piosenki płyty,której premiera odbyła się w grudniu 2022r. Duet został też wyróżniony podczas X festiwalu SpłyWarka w Warce za utwór „Ślady” będący zarazem tytułem płyty.
Duet gościł w tematycznych audycjach Radia Kraków (Muzyczna bombonierka), Trójka( w kultowej audycji „Gitarą i Piórem”) oraz Muzycznej Cyganerii Piotra Spottka, Polskim Radiu Lublin, Łagodnej Listy Przebojów Pro Radio oraz Radia Opole,gdzie utwór Cisza i Krzyk dotarł do 4 miejsca listy.
Duet koncertuje często w schroniskach górskich, kawiarniach artystycznych, bibliotekach,czy muszlach koncertowych propagując swoje motto że „poezja nie taka straszna zwłaszcza zaśpiewana”.

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl