logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

8. Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej

2023-05-11 08:00
2023-05-14 13:00
Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze
Konferencja
Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

Informacje od Organizatora:
Tegoroczny Kongres odbywa się w pięknym i gościnnym mieście Bydgoszczy, które z pewnością wzbogaci oprawę tego ważnego wydarzenia. Bydgoszcz to także ważny ośrodek akademicki i kliniczny w Polsce, gwarantujący najwyższy poziom tego typu wydarzeń medycznych i współpracy naukowej.
Organizowane co dwa lata kongresy PTMR zyskały wysoką krajową i międzynarodową rangę. Są już na stałe wpisane do kalendarium prestiżowych kongresów medycyny ratunkowej wspieranych przez Światową Federację Medycyny Ratunkowej, Europejską Federację Medycyny Ratunkowej i szereg najwyższej rangi towarzystw naukowych z całego świata.
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, wysoki poziom merytoryczny Kongresu zagwarantuje bogata tematyka referatów naukowych, wygłoszonych przez światowej sławy wykładowców z kraju i zagranicy. Szczególne miejsce zostanie poświęcone tematyce związanej z medycyną pola walki, zagadnieniom dotyczącym praktycznym aspektom klinicznym pracy w szpitalnym oddziale ratunkowym oraz problematyce zarządzania i koordynacji pracy szpitalnego oddziału ratunkowego. W programie Kongresu przewidujemy także sesję dedykowaną rezydentom medycyny ratunkowej oraz konkursową sesję studencką. W ramach wydarzeń przedkongresowych, a także w trakcie trwania Kongresu, zaplanowana została bogata oferta warsztatów i zaawansowanych kursów szkoleniowych.
Realizacja na wysokim poziomie różnorodnego planu naukowego będzie możliwa dzięki lokalizacji Kongresu w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym, a samo wydarzenie będzie doskonałą okazją do ponownego spotkania na żywo przedstawicieli wielu pokoleń polskiej medycyny ratunkowej.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl