BYDGOSKI FESTIWAL PIĘKNEGO CZYTANIA IM. KAZIMIERZA HOFFMANA - finał

Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Bezpłatne
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

BYDGOSKI FESTIWAL PIĘKNEGO CZYTANIA IM. KAZIMIERZA HOFFMANA, 11. edycja pn. „Wybieramy mistrzów pięknego czytania grodu nad Brdą”
We wtorek , 18 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z Bydgoszczy i regionu konkurować będą o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania grodu nad Brdą uhonorowany statuetką bydgoskiej Łuczniczki.  To już jedenasta edycja festiwalu. Organizowany konkurs ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym literatury polskiej, rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania. To również okazja poznania literatury i twórców regionu. Komu tym razem przypadnie laur zwycięstwa? O tym dowiemy się niebawem. Przed nami dwa etapy konkursu, półfinał i finał.
TERMINY:
- półfinał - 18 kwietnia  - Zespól Szkół Budowlanych, ul. Jana Pestalozziego 18, godz. 9.00.
Uczestnicy czytać będą jeden z czterech obowiązujących fragmentów prozy, tym razem; Jarosława Grzędowicza, Ewy Karwan – Jastrzębskiej,  Barbary Jendrzejewskiej, Henryka Sienkiewicza.
- finał – 19 kwietnia - Salon Hoffman  Kujawsko- Pomorskie Centrum Kultury, ul. Pl. Kościeleckich 6, godzina 9.30.
Finaliści czytać będą  dwa fragmenty utworów - indywidualnie wybrany tekst oraz wskazany przez organizatora. Nad całością czuwać będzie jury. Festiwal został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Organizatorem festiwalu jest FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Zespól Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Patronat medialny sprawują Polskie Radio PiK,  Express Bydgoski, Gazeta Pomorska, serwis bydgoszcz.naszemiasto.pl. Nad całością czuwa Jolanta Niwińska inspiratorka festiwalu. Wydarzenie uświetni prezentacja poezji Kazimierza Hoffmana, patrona festiwalu,  w interpretacji Pawła Gilewskiego, aktora Teatru Polskiego,  jak również  występy wokalne młodzieży.

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki     aplikacji mobilnej       (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl