„Rządy Prawa Wspólna Sprawa” - spotkanie, warsztaty, pokaz filmu, quizy

Miejskie Centrum Kultury
Miejskie Centrum Kultury

Informacje od Organizatora:
Sędziowie Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia we współpracy ze Stowarzyszeniem „Tak dla Polski” z udziałem Miasta Bydgoszcz zapraszają na spotkanie, warsztaty, quizy konstytucyjne z nagrodami, prezentację filmu tematycznego w formule VR i rozmowy z Sędziami Waldemarem Żurkiem, Pawłem Juszczyszynem oraz Bartłomiejem Starostą, a także Sędziami bydgoskiego oddziału Iustitia przy wsparciu założyciela i prezes stowarzyszenia stowarzyszenia Lex Super Omnia – Prokuratorów Krzysztofa Parchimowicza i Katarzyny Kwiatkowskiej, jak i niezależnych bydgoskich Prokuratorów tego stowarzyszenia.
Wyjątkowa okazja wzięcia udziału w wydarzeniu przypadnie 10.12.2022r., w godz. 12.00-15.00 w foyer Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12 w Bydgoszczy (wstęp wolny).
Skąd pomysł programu „Rządy Prawa Wspólna Sprawa”.
Jest wiele tematów, które dzielą Polaków każdego dnia. Ale czy kwestia podejścia do przestrzegania prawa powinna nas dzielić? Tutaj nie powinno być żadnych wątpliwości. To politycy często próbują wykorzystywać kwestie praworządności do swoich celów. Nie pozwalajmy na to. Każdemu Polakowi wolno oczekiwać przestrzegania prawa niezależne od tego kto aktualnie rządzi, bo tylko wtedy podstawowe wartości ludzkie i obywatelskie będą gwarantowane i chronione. Każdy powinien mieć prawo do niezawisłego, sprawnie działającego sądu, niezależnie od tego gdzie mieszka, w co wierzy, czy jaki ma światopogląd.
O tym jest właśnie nasz projekt. Chcemy łączyć Polaków w kwestii podejścia do fundamentalnych zasad państwa prawa, ponad wszelkimi podziałami. Chcemy zrozumienia różnych punktów widzenia na sądownictwo, tak aby wypracować w przyszłości jak najlepszy jego model. Chcemy partnerskiego dialogu z sędziami na ten temat w swobodnej atmosferze. Wszystko to chcemy osiągnąć poprzez serię spotkań i warsztatów lokalnych w całej Polsce oraz zorganizowanych podczas różnych targów i festiwali w latach 2022-2023. W ich trakcie chcemy wysłuchać przede wszystkim Was, otwarci na wszelkie uwagi i dyskurs w kwestiach praworządności. Mówicie głównie Wy, a my uważnie słuchamy, choć odpowiemy na każde pytanie.
To świetny sposób czas weekendowy spędzony na pożytecznie lecz w warunkach swobodnych. Zapraszamy serdecznie!
Projekt „Rządy Prawa Wspólna Sprawa” finansowany jest z programu dotacyjnego “Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy” przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię (Darczyńcy) w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich, przyznanego Stowarzyszeniu Sędziów Polskich “Iustitia”.

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl