logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Bydgoskie Dni Wolontariatu

2022-12-12 12:00
2022-12-13 15:00
Bydgoszcz, różne lokalizacje
Pozostałe

Informacje od Organizatora:
Rozejrzyj się. WOLONTARIUSZE są wszędzie! W fundacjach i stowarzyszeniach, w szkołach i domach opieki, w instytucjach kultury i klubach sportowych, w kościołach i kołach zainteresowań, blisko i daleko - na Twoim osiedlu i na odległych misjach. Dzielą się sobą i swoim czasem dlatego że chcą. Dlatego, że ludzie są dla nich wartością. Kolorują świat pięknymi barwami.
Z okazji Ich święta organizujemy kolejną edycję konkurs na Bydgoskiego Wolontariusza Roku, pod hasłem POKAŻ MOC SWOICH WOLONTARIUSZY. Zgłoszenia przyjmowaliśmy w pięciu kategoriach. W poniedziałek 12 grudnia w Teatrze Kameralnym przy ul. Grodzkiej odbędzie się uroczysta gala, na której ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Obok części oficjalnej przygotowaliśmy także artystyczną - spektakl “Opowieści z Narni” na podstawie powieści C. S. Lewisa.
Poza reprezentantami organizacji pozarządowych zapraszamy na uroczystość wszystkich zainteresowanych ideą wolontariatu i działalnością tzw. trzeciego sektora. Specjalną pulę zaproszeń rozdamy w BCOPW przy ul. Gdańskiej 5, od 6 grudnia, od godziny 16.00 (jedna osoba otrzymać może maksymalnie dwa zaproszenia.)
Bydgoskie Dni Wolontariatu zakończą III Bydgoskie Targi Wolontariatu, które odbędą się 13 grudnia w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. Debata oraz koncert mają charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich chętnych. Natomiast na warsztaty szkoleniowe przyjmujemy elektroniczne zapisy, od 6 grudnia, także od godziny 16.00 (link do formularza opublikujemy na fb.com/bydngo). Szczegóły w poniższym programie:
harmonogram wydarzeń – 12 – 13 grudnia 2022
poniedziałek 12.12
Gala Konkursu Bydgoski Wolontariusz Roku 2022
Godzina 12:00 - Teatr Kameralny przy ul. Grodzkiej
(wręczenie nagród, spektakl „Opowieści z Narni”)
Spektakl w reżyserii Gabriela Gietzky’ego to epicka opowieść o starciu sił dobra i zła. W samym centrum wydarzeń znajdą się Łucja, Zuzanna, Piotr i Edmund, którym niełatwo będzie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie, obserwując ich dojrzewanie, nauczą się razem z nimi, że każdy z nas dysponuje prawdziwymi magicznymi zdolnościami: odwagą, przyjaźnią i empatią. „Opowieści z Narnii” to prawdziwe sceniczne widowisko, a przy tym mądry i wciągający spektakl. Dajcie się porwać sile tej magicznej sztuki. Lew Aslan, Biała Czarownica, Faun Tumnus – takich bohaterów spotkacie tylko w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Otwórzcie z nami drzwi magicznej starej szafy. Więcej -> teatrkameralny.com/spektakle/narnia/
wtorek 13.12
III Bydgoskie Targi Wolontariatu
Godzina 9:30 - Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Gdańska 5
9:30 rejestracja na targi, parter
10:00 - 10:45 Debata “Wolontariusze kolorują świat”, międzypokoleniowe rozmowy z udziałem seniorów i młodzieży - sala konferencyjna, I piętro
Debatę poprowadzi Michał Pezler. Uczestnikami będą m.in. reprezentacji Bydgoskiej Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta - Pani Janina Głogowska i Pan Kacper Słowik. Do aktywnego udziału w dyskusji zapraszamy wszystkich chętnych. Michał Pezler - na co dzień zajmuje się koordynacją działań i projektów w Brodnickim Centrum Caritas. Współpracuje z Kujawsko-Pomorską Federacją Organizacji Pozarządowych w ramach działań związanych z rozwojem i wsparciem wolontariatu w regionie. Certyfikowany trener Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.
11:00 - 11:30 Koncert duetu Pinky Loops - sala konferencyjna, I piętro
Pinky Loops to kobiecy duet komponujący muzykę instrumentalną o charakterze muzyki filmowej. Zespół tworzą bydgoskie artystki: Joanna Czerwińska i Marta Lutrzykowska grające na elektrycznych skrzypcach i wiolonczeli z wykorzystaniem efektów gitarowych i loopera służącego do nagrywania pętli muzycznych. Więcej -> www.facebook.com/pinkyloopsduo/
11:45 - 13:15 warsztat: „Komunikacja, mediacja, rozwiązywanie konfliktów - wszystko co koordynator wolontariatu o relacjach interpersonalnych wiedzieć powinien” - sala konferencyjna, I piętro
Warsztaty, dzięki którym dowiesz się jak skutecznie komunikować się z zespołem wolontariuszy, jak zlecać zadania, reagować na problemy i konflikty oraz kiedy i w jakich sytuacjach przydaje się mediacja. Prowadzący Janusz Kaźmierczak z Fundacji Pracownia Dialogu, doświadczony trener i szkoleniowiec, który specjalizuje się głównie w mediacjach oraz dobrej komunikacji. Więcej -> januszkazmierczak.pl, www.pracowniadialogu.org)
11:45 – 13:15 warsztat: „Sieciowanie w formule action learning dla koordynatorów wolontariatu” - sala nr 4, I piętro
Innowacyjna formuła Action Learning jest idealna, aby zmierzyć się z wyzwaniami i problemami, jakie spotykają na swojej drodze koordynatorzy wolontariuszy, aby podzielić się swoim doświadczeniem i uczyć się od siebie nawzajem. Spotkanie poprowadzi Dorota Glaza dyrektorka Biura Aktywności Społecznej w Urzędzie Miasta Bydgoszczy, na co dzień doradza, wspiera merytorycznie oraz szkoli przedstawicieli/lki organizacji pozarządowych oraz wolontariuszy/szki i koordynatorki/ów wolontariatu z szeroko pojętego zakresu działalności w III sektorze.
13:30 – 15:00 warsztat: „Promocja wolontariatu i działalności organizacji w mediach społecznościowych” - sala konferencyjna, I piętro
Wiedza, którą zdobędziesz podczas warsztatów pomoże jeszcze lepiej prowadzić social media Twojej organizacji.Mowa będzie o tym jak promować, co promować i kiedy najlepiej promować. Przewodnikiem po temacie będzie Mateusz Łapiński, który prowadzi warsztaty również z zakresu SM w ciekawej i innowacyjnej formule Design Thinking.

______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl