logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

KUJAWSKIE GARNITURY - dwudniowe warsztaty tańców tradycyjnych w formach niescenicznych

2022-12-03 13:00
2022-12-04 15:00
Miejskie Centrum Kultury
Pozostałe
Miejskie Centrum Kultury

Informacje od Organizatora:
Kujawiaki to tańce piękne i bardzo romantyczne ale zarazem także dość trudne. Wymagające czasu by weszły dobrze w nasze nogi. Charakterystyczne dla nich tempo rubato sprawia, że tańcząc tancerze poruszają się w specyficzny „oddychający” sposób.
Historycznie związane są z takimi regionami jak Kujawy, Łęczyckie oraz północne Mazowsze ale znane są niemal w całej Polsce. Pomimo to w każdym regionie tańczone są nieco inaczej.
W jednych krok jest bardziej chodzony w innych bardziej posuwisty i falujący, a w jeszcze innych, w których zatracono tempo rubato do melodii kujawiaków po prostu się „walcowało”.
Na dawnej wiejskiej zabawie cykl tańców granych po kolei, bez przystanku nazywany był często "garniturem". Na Kujawach garnitur taki nazywany był „kujawiakiem”.
Składał się z trzech, następujących bezpośrednio po sobie tańców w rytmie mazurkowym, granych w coraz szybszym tempie: chodzonego - kujawiaka właściwego - oberka. Tańce te przenikały się niemal niepostrzeżenie jeden w drugi.
Co ciekawe muzyce i tańcom z Kujaw bliskie są rytmy, które odnajdziemy w bardzo popularnych skandynawskich tańcach parowych m.in. w szwedzkiej polska oraz slängpolska, które mają polski rodowód.
Podczas naszych warsztatów prócz nauki kroków do konkretnych tańców nauczycie się wirowania w parze, wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację fizyczną oraz płynność i lekkość w tańcu.
Opanujecie także zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.
Przede wszystkim będzie to duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, tanecznych zasad i kroków, które pozwolą Wam cieszyć się tańcem przy wszelkich okazjach podczas których pojawi się muzyka tradycyjna.
Nasze warsztaty można potraktować też jako praktykę taneczną albo zajęcia fitnes, podczas której spędzimy czas w miłej atmosferze, z miłymi ludźmi, a przy okazji pozbędziemy się zbędnych kalorii przy polskiej muzyce tradycyjnej.
Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy.
DLA KOGO:
poziom podstawowy i średnio zaawansowany
KIEDY?
3 grudnia w sobotę od godz. 13 do 16
4 grudnia w niedzielę od godz. 12 do 15
ZA ILE?
150 zł od osoby
120 zł od osoby (sparowani !!!)
ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe
DO DNIA 1.12.2022
na adres:
akademia.tanca.tradycyjnego@gmail.com
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
65 1240 1053 1111 0010 2755 1434
z dopiskiem:
WARSZTATY BYDGOSZCZ + imię i nazwisko
CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Coś do picia, wygodny strój, no i dodatkowe ubranie na zmianę bo na warsztatach pot płynie strumieniami . Ze względu na zbliżające się jesienne warunki należy wziąć obuwie z twardą podeszwą na zmianę.
FOTO: Pexels
REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów.
6. Organizator ma pełne prawa do fotografowania, nagrywania i filmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
7. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
8. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926

______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl