Jedno Miasto Trzy Kultury edycja VI pt. „Więzione za Wolność”

2022-12-04 13:00
2022-12-04 20:00
Bydgoszcz, różne lokalizacje

Informacje od Organizatora:
4 grudnia w niedzielę odbędzie się szósta edycja wydarzenia „Jedno Miasto Trzy Kultury” poświęcona kobietom z Podziemia Niepodległościowego więzionym w latach 1945-1956 w Fordonie.
Ponad 900 osób przewinęło się przez fordońskie więzienie. Kobiety walczące przez czas okupacji o wolną Polskę trafiły do więzień. Nowa komunistyczna rzeczywistość widziała w nich wrogów bolszewickiego systemu. „Jedno Miasto Trzy Kultury 2022” adresowane jest pamięci walki o wolność.
13.00 - Wycieczka „Więzione za Wolność” Trasa : Rynek, Zakładowa, tereny nadwiślańskie, Kapeluszników, cmentarz więzienny, Bydgoska i synagoga
15.30 - wystawa zdjęć przed synagogą oraz prelekcja przedstawiciela Aresztu Śledczego nt. więzionych w latach 1935-1956
16.15 - rozstrzygnięcie konkursu prac dotyczących murali na Areszcie Śledczym w Fordonie
17.00 - Zbłońska, Akińczówna i Bytomska historie kryminalno-polityczne. Więzienie w Fordonie 1920-1939
17.45 – film dokumentalny „Więzienie w Fordonie. Niezłomne 1992”
18.30 – koncert zespołu „Miód”
19.30 – koncert „Sztywny Pal Azji akustycznie” Synagoga w Fordonie-Bydgoszczy
Wstęp wolny, na koncert obowiązują zaproszenia.

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl