Tajemnice Wyspy Młyńskiej

2022-09-17 12:00
2022-09-17 14:00
Biały Spichrz - Zbiory Archeologiczne (MOB)
Biały Spichrz - Zbiory Archeologiczne (MOB)

Informacje od Organizatora:
Podczas plenerowego wykładu Józefa Łosia, kustosza i kierownika Działu Archeologii MOB, dowiemy się: co działało się 2,5 tysiąca lat temu w miejscu, które dziś nazywamy Wyspą Młyńską, dlaczego dobry żart jest tynfa wart, czy w młynie tartacznym tarto zboże na mąkę, co w Bydgoszczy robił Herkules, czego na obecnej Wyspie Młyńskiej szukał wielki pasjonat archeologii - zięć królowej Viktorii, przyszły cesarz Niemiec i kto mieszkał w tzw. Domu Leona Wyczółkowskiego. Trasa ok. 3 km (1,5 h.)
Wstęp do muzeum – 8 zł/ os.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zakupu biletów.
Bilety można zakupić:
- w kasie Zbiorów Archeologicznych, ul. Mennica 2 (z wyjątkiem poniedziałków)
- przelewem na konto nr 45 1240 1183 1111 0011 0159 1497
W tytule przelewu należy wpisać: „Wstęp do MOB – spacer WYSPA – imiona i nazwiska uczestników – adres e-mail – numery telefonu”, oraz przesłać potwierdzenie przelewu na adres: nauka@muzeum.bydgoszcz.pl

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl