Zielona Apteka. Nowe przygody w zielonej szkole - warsztaty dla dzieci

Dla dzieci

Informacje od Organizatora:
"Zielona apteka"

Po wieloletniej przerwie wracamy do dawnej „Apteki pod Łabędziem”. Wraz z Fundacją Santander w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam Eko” przygotowaliśmy program dla 700 dzieci i młodzieży z naszego miasta.
Podczas prac w ogrodzie i naszym eksperymentatorium będziemy uczyli się jak współdziałać z przyrodą, uprawiać rośliny i wykorzystywać ich właściwości. Podczas szeregu warsztatów będziemy mogli oprócz tego tworzyć m.in. zielniki z wykorzystaniem techniki cyjanotypii, mieszanki przyprawowe z ziół, perfumy w balsamie czy poznać zasady tworzenia kremów, wyciągów i maceratów.
Nasze pierwsze spotkanie odbędzie się 3 września o godz. 12.30.
Zapisy dostępne od 1 sierpnia.
"Nowe przygody w zielonej szkole"
Miejsce: Apteka pod Łabędziem, dawny ogród apteczny (Ogród Społecznika, Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu) ul. Gdańska 5
Czas: 3.09.2022 r. (sobota)
„Zdrowie z ula”
Podczas spotkania dowiemy się, gdzie powstawały dawne roślinne leki i poznamy surowce, z których je produkowano. Tym razem skupimy się na roli pszczół w dzisiejszych i dawnych czasach, a na zakończenie spotkania wykonamy świecę z węzy.
Prowadzenie:
dr hab. Wojciech Ślusarczyk (godz.12.30) oraz Elżbieta Jarzęcka (godz.14.00)
Zajęcia rodzinne
Ilość miejsc ograniczona, zapisy:
edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl
"Papierowe kalejdoskopy"
Podczas warsztatów poznamy tajemniczo brzmiącą technikę barwienia papieru –ebru. Dowiemy się w jaki sposób barwiono okładki dawnych ksiąg i skąd ta technika się wywodzi.
Ewa Widacka-Matoszko
Nie obowiązują zapisy
Godz. 13.00-15.00
"Kolory z natury"
4.09.2022 r. (niedziela)
godz. 12.30, 14.00
Na warsztat bierzemy tym razem tajemnice laboratorium galenowego i opowieść o dawnych barwnikach. Ponadto zapraszamy na farbowanie tkanin naturalnymi składnikami i tworzenie wzorów w technice shibori. Na zakończenie naszej przygody z kolorami utkamy barwny kilim w przestrzeni ogrodu.
dr hab. Wojciech Ślusarczyk
Dominika Raduńska-Pacholska
Ewa Widacka-Matoszko
Zapisy dostępne od 1 sierpnia.
Ilość miejsc ograniczona, zapisy:
edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl
cena: bilet specjalny 1 zł/os

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl