logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Miejskie Lato - rodzinne weekendy na tarasie Młynów

2022-07-31 12:00
2022-07-31 18:00
Młyny Rothera
Dla dzieci
Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:
Przed nami moc różnorodnych atrakcji! W wakacyjne weekendy spotkamy się na tarasie Młynów na wydarzeniach w ramach cyklu pod hasłem "Miejskie Lato". Zaplanowaliśmy dla Was warsztaty, zajęcia konstruktorskie, animacje i pikniki popularnonaukowe. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny.
ATRAKCJE W NAJBLIŻSZY WEEKEND:
30-31.07.2022 w godz. 12.00-18.00
Miejskie Lato: dzikość w wielkim mieście – zwierzęta i rośliny
W poszukiwaniu dzikości na Wyspie Młyńskiej wyruszymy tropem dzikich ziół, ptaków i dźwięków. Zapraszamy na interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci z dziedziny botaniki, ornitologii i tańca przy dźwiękach instrumentów ludowych i muzyki pochodzącej z rejonu Krajny i Pałuk.
WYDARZENIA NA ZAPISY
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 7 lat wraz z opiekunem.
Opiekunowie wliczają się do limitu miejsc, więc prosimy o zapisanie wszystkich uczestników pod adresem: warsztaty@mlynyrothera lub osobiście w punkcie informacyjnym Zaczyn.
Wymagane informacje:
1. datę wydarzenia
2. imię, nazwisko
3. telefon kontaktowy
4. wiek dziecka
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o informację.
12:00-13:00
Spacer botaniczny – Wyspa Młyńska
W samo południe ruszymy tropem ziół miejskich porastających zielone tereny Wyspy Młyńskiej. Podczas botanicznego spaceru zbierzemy zioła, które posłużą nam do stworzenia dzikiego zielnika miejskiego. Opowieści o dzikości roślin zielnych w przestrzeni miasta.
13:00 – 14:00
Dziki zielnik miejski
Z kolekcji ziół zebranych podczas botanicznego spaceru na Wyspie Młyńskiej, wybierzemy dzikie okazy do wykonania zielnika. Do jego stworzenia użyjemy papierów recyklingowych. Każdy z uczestników zabierze ze sobą swój zielnik.
14:00-15:30
Dzikie ptaki Bydgoszczy – Wyspa Młyńska
Zajęcia poprowadzi ornitolożka – Monika Wójcik-Musiał z Towarzystwa Przyrodniczego “KAWKA”. Zabierze Was do krainy dzikich ptaków żyjących w Bydgoszczy. Opowie o dziobach, pazurach i skrzydłach, które umożliwiają ptakom przetrwanie i życie w mieście.
Zapamiętajcie, jak wyglądają ich dzioby i pióra, bo już niebawem wykonacie podobne z papieru.
WYDARZENIA BEZ ZAPISÓW
15:30 – 17:00
Dzioby i pióra
Podczas zajęć wykonamy papierowe dzioby i skrzydła dzikich ptaków żyjących w mieście i tych, które mieszkają w wyobraźni. Ptasie stroje posłużą nam do odtańczenia dzikiego tańca przy dźwiękach muzyki zespołu Svahy.
17:00 – 18:00
Dziki taniec
Skocznymi rytmami pieśni i przyśpiewek z Kujaw i Pałuk powiodą Was dzikie ptaki do dzikiego tańca na tarasie. Zabawę poprowadzi zespół Svahy – muzyczki, które ukochały sobie grę na dawnych instrumentach: lirze korbowej, suce biłgorajskiej i bębnie obręczowym. Nie przejmuj się, jeśli nie masz ptasiego przebrania, możesz przyłączyć się do naszego ptasiego korowodu.
Informacje o kolejnych weekendach znajdziesz na: mlynyrothera.pl/miejskielato
Projekt jest częścią przedsięwzięcia pn. Zajęcia edukacyjne, w tym przyrodniczo–matematyczne dla dzieci i młodzieży realizowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023+

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl