Warsztaty i wernisaż: Transformacje hybrydyczne - imaginacja jako medium

2022-04-23 23:00
Bydgoszcz, Hala Jutrzenki, Tadeusza Kościuszki 53
Wystawy

Zapraszam do byłej fabryki Jutrzenki na hybrydyczne zderzenie moich ostatnio namalowanych obrazów z postindustrialną przestrzenią. Wernisaż rozpocznie się o godz. 19:00.

Przed wernisażem o godz. 17:00 odbędą się warsztaty, które pozwolą włączyć Was w proces twórczy oraz porównać różne sposoby pracy wyobraźni (zapisy: irminapisarek@gmail.com).

Wieczorem już tylko obrazy, wizualia, lampka wina i długie rozmowy nie tylko o sztuce.

Po wernisażu w Jutrzence prace będą prezentowane w budynku Kina Pomorzanin. Tych z Was, którym nie uda się dotrzeć do Jutrzenki w sobotę zapraszam od wtorku 26.04 do 28.04 do przestrzeni z przeszkloną witryną tuż obok wejścia głównego do Kina Pomorzanin.

Opis wystawy:

Na peryferiach świadomości wyobraźnia dynamizuje się w poszukiwaniu skrawków sensu. Początkowa dezorientacja odbiorcy i balansowanie na granicy zrozumienia stają się przestrzenią pogłębiania rozumienia sztuki, punktem wzrostu nowych struktur i pojęć. Wystawa Transformacje hybrydyczne - imaginacja jako medium ma pokazać zarówno efekt końcowy pracy twórczej w postaci gotowych obrazów jak również dokumentację procesu twórczego: szkice, notatki, zdjęcia oraz materiały wideo. Zabieg ten ma na celu wyeksponowanie aktywności wyobraźni, ukazanie imaginacji jako - portalu wiodącego do nowych obszarów porozumiewania się.

WSTĘP WOLNY

Projekt realizowany w ramach stypendium artystycznego finansowanego przez Miasto Bydgoszcz.

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl