Urodziny Leona Wyczółkowskiego - VI edycja pikniku plenerowego

2022-04-24 12:00
2022-04-24 15:00
Biały Spichrz - Zbiory Archeologiczne (MOB)
Biały Spichrz - Zbiory Archeologiczne (MOB)

Informacje od Organizatora:
W najbliższy weekend wraz Zespołem Szkół Plastycznych świętujemy 170 urodziny Leona Wyczółkowskiego – patrona naszego muzeum. Zapraszamy na Wsypę Młyńską. Moc atrakcji – gwarantowana.
Zapraszamy od godz. 10.00 do 15.00 do wspólnej zabawy podczas 6. pikniku plenerowego. W programie m. in.: warsztaty graficzne, fotograficzne i malarskie, wernisaż wystawy,  pokazy animacji, oprowadzanie kuratorskie po wystawie oraz liczne konkursy.
Szczególnie zwracamy uwagę na wernisaż wystawy „Portret wewnętrzny. Graficy – Mistrzowi na urodziny”. Zobaczymy na niej grafiki współczesnych artystów polskich, inspirowane twórczością i życiem Leona Wyczółkowskiego. Każdy z twórców zinterpretował temat przewodni według własnego spojrzenia. W rezultacie powstałe dzieła mogą nawet odkryć „nowego Wyczóła”, ujawniając coś, czego dotychczas nikt nie zauważył.
Otwarcie wystawy rozpocznie się o godz. 11.00 w Domu Leona Wyczółkowskiego.
Dom Leona Wyczółkowskiego, ul.  Mennica 7, Wyspa Młyńska
23 kwietnia (sobota) 2022 r., godz. 10.00-15.00
10.00 - Strukturalne wydruki - warsztaty graficzne (Liceum Plastyczne, grupa zamknięta)
11.00 -  Portret wewnętrzny. Graficy Mistrzowi na urodziny – wernisaż wystawy (Dom Leona Wyczółkowskiego)
11.00-14.00
Rozmowy z poezją - współczesna bohema, czyli  głosy młodopolskich twórców o sztuce (prezentacja koła teatralnego Liceum Plastycznego)
Portrety z myślą – weź udział w warsztatowej sesji zdjęciowej z grupą szkolnych fotoreporterów
Żywa natura Wyczóła - otwarte warsztaty malarskie. Czy martwa natura, może być ŻYWA? Ożywmy jej oblicze energetycznymi kolorami i podejmiemy się tematu w stylu Wyczóła - prawdziwego kolorysty.
Autoportret z lusterkiem – otwarte warsztaty malarskie. Podążymy za zadumanym i skrytym portretem mistrza na tle morza, z pędzlem i lusterkiem.
Klatka po klatce – otwarte warsztaty i pokazy animacji poklatkowej
14.00 – 15.15 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Twórczość Leona Wyczółkowskiego” (liczba miejsc ograniczona, zapisy od godz. 11.00 w kasie budynku Domu Leona Wyczółkowskiego)
KONKURSY:
11.30, 12.30, 13.30 - KOŁO FORTUNY – sprawdź ile wiesz o Leonie Wyczółkowskim i wygraj nagrodę
PATCHWORK - jedno dzieło wielu twórców - zobacz dzieło inspirowane obrazem Wyczóła, stworzone wspólnie przez licea plastyczne w Polsce
Wstęp do muzeum bilet specjalny – 1 zł (zakupiony bilet upoważnia do udziału we wszystkich wydarzeniach)
NIEDZIELA - 24 KWIETNIA 2022
godz. 12.00 - 12.45 – Zbiory Archeologiczne, ul. Mennica 2, Wyspa Młyńska
Odkryj z nami tajemnice archeologiczne Bydgoszczy. Spotkaj się z kuratorem i poznaj tajemnice Zbiorów Archeologicznych w MOB. Zwiedzimy wystawy stałe: "Na pograniczu Wielkopolski i Pomorza. Bydgoszcz i region u zarania dziejów" oraz "W grodzie Bydgosta. Tajemnice życia wczesnośredniowiecznych mieszkańców Bydgoszczy i okolic".
godz. 13.00 - Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)
- wykład Alicji Jakubowskiej „Portret – opowieść o prawdzie i pięknie w kontekście portretowej twórczości Leona Wyczółkowskiego”.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl