Przemiany Wyspy Młyńskiej - cykl spotkań ROZMOWY O SERCU MIASTA

Młyny Rothera
Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:
Uruchamiamy cykl spotkań ROZMOWY O SERCU MIASTA poświęconych Wyspie Młyńskiej jako niepowtarzalnej przestrzeni w centrum miasta. Spotkania są częścią Hubu Kreatywnego*, który powstaje w Spichrzu Zbożowym w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
„Przemiany Wyspy Młyńskiej” to pierwsze spotkanie, na którym zapytamy ekspertów oraz miłośników Wyspy Młyńskiej o jej przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Dowiemy się, jak zmieniały się jej funkcje, co sądzą o tym miejscu mieszkańcy i turyści oraz jakie są perspektywy dalszego rozwoju tego wyjątkowego zakątka naszego miasta.
Naszymi gośćmi będzie Dawid Urbański – historyk i przewodnik po Bydgoszczy oraz Bartosz Kamiński – bydgoski architekt, członek Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy. Spotkanie poprowadzi Maciej Bakalarczyk – Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia oraz Dagmara Gortych – główna specjalistka ds. programowych w Młynach Rothera.
Program spotkania
Powitanie uczestników i uczestniczek spotkania
Opowieść i prezentacje:
Wyspa sprzed lat: jak była, komu służyła, co skrywała?
Opowieść o dzisiejszym znaczeniu i roli Wyspy Młyńskiej.
Wyspa Młyńska w przyszłości, plany i marzenia
Rozmowa o Wyspie – dyskusja
Pytania i odpowiedzi od uczestników spotkania
Podsumowanie i zakończenie spotkania
Zapraszamy pasjonatów, miłośników miasta, działaczy miejskich oraz wszystkich, którzy są zainteresowani rozwojem Wyspy Młyńskiej. Zachęcamy do udziału w dyskusji.
* Zgodnie z definicją British Council, Hub Kreatywny to miejsce, które przyciąga ludzi kreatywnych. To organizator dający przestrzeń i wsparcie w zakresie sieciowania, zaangażowania społecznego i rozwoju biznesu osobom i firmom działającym w obszarze kreatywności, kultury, miasta i nowych technologii.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl