logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Genealogia dla początkujących - warsztaty

2022-04-10 14:00
2022-04-10 15:00
Młyny Rothera
Wszystkie
Pozostałe
Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:
Nasza historia składała się wyłącznie z anegdot. Bohaterowie anegdoty pojawiali się na chwilę. Wygłaszali jedną kwestię. Robili coś zabawnego i znikali. Anegdota to punkt. Nasza historia składała się z rozrzuconych punktów, których nie sposób było połączyć liniami. Anegdota jest przeciwieństwem genealogii” – Marcin Wicha, Rzeczy, których nie wyrzuciłem.
Tę edycję warsztatów genealogicznych kierujemy do starszych odbiorców (od lat 16 do 116): zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby zacząć przygodę z genealogią, ale jeszcze nie wiedzą, jak się za to zabrać i w jaki sposób weryfikować rodzinne legendy.
Dowiemy się, jakiego rodzaju dokumenty kryją się w urzędach stanu cywilnego, archiwach państwowych i kościelnych oraz jak wygląda proces poszukiwania przodków. Przyjrzymy się wnętrzom ksiąg metrykalnych z okolic Bydgoszczy i byłego zaboru pruskiego, stworzymy słowniczek niemieckich i łacińskich zwrotów przydatnych podczas badania rodzinnych historii. Zapoznamy się również z podstawami pisma gotyckiego. Ponadto zobaczymy, z jakich przydatnych internetowych baz danych i pomocy genealogicznych możemy korzystać podczas prywatnych genealogicznych śledztw.
Niedziela, 10 kwietnia, godz. 14:00-15:30
Dla kogo? Młodzież od 16 lat i dorośli
Cena: bezpłatnie
Zapisy:
– osobiście w Młynach Rothera w punkcie informacyjnym Zaczyn (pn-nd 12-20)
– telefonicznie: 887 467 208 (pn-nd 12-20)
Warsztaty są częścią przedsięwzięcia pn. Zajęcia edukacyjne, w tym przyrodniczo-matematyczne dla dzieci i młodzieży realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl