logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Witold Szabłowski | Spotkanie autorskie

2022-04-27 18:00
2022-04-27 20:00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
Pozostałe
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i reportażystą Witoldem Szabłowskim, autorem książek „Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji”, „Tańczące niedźwiedzie”, „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia”, „Jak nakarmić dyktatora”, „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem”, współautorem książki „Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem” (wspólnie z Izabelą Meyzą), laureatem wielu nagród i wyróżnień.
Jego książki wydawane są na czterech kontynentach. Reportaż o Turcji uznano za jedną z najważniejszych książek opublikowanych w USA w 2013 roku. „Tańczące niedźwiedzie” zostały bardzo dobrze przyjęte przez amerykańskich krytyków. Książkę „Jak nakarmić dyktatora” wydało największe światowe wydawnictwo – Penguin Random House, które wykupiło prawa do niej jeszcze przed jej napisaniem, a w Hollywood powstanie na podstawie tego reportażu serial. Witold Szabłowski będzie jego współscenarzystą i współproducentem.
Studiował w Warszawie i Stambule. Jako stażysta CNN Türk objechał całą Turcję. 2006-2016 związany był z „Gazetą Wyborczą” i „Dużym Formatem”.
Wstęp za okazaniem wejściówek (od 20.04.2022, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl