Za dyszkę bez zadyszki: Bydgoszcz miasto nad wodą

2022-04-30 10:00
2022-04-30 12:00
Bydgoszcz, Plac Teatralny

Informacje od Organizatora:
Grupę poprowadzi Arkadiusz Szulc – certyfikowany przewodnik po Bydgoszczy i okolicach, członek Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej „ByLOT” oraz Koła Przewodników przy „ByLOT”.
termin: 30 kwietnia 2022,  godzina 10.00
Czas trwania spaceru około 2 godzin.
Zbiórka grupy na Placu Teatralnym przy starej fontannie, spacer zakończymy przy Śluzie Trapezowej.
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania/zmiany terminu spaceru w przypadku frekwencji niższej niż 10 osób.
Warunkiem udziału w spacerze jest okazanie dowodu opłaty.
Opis:
Nasz dwugodzinny spacer nad wodą zaczniemy od spotkania na Placu Teatralnym, skąd wyruszymy Nabrzeżem Narutowicza w kierunku Starego Portu. Kiedy dowiemy się czegoś więcej o flisakach, szyprach i innych zawodach związanych z wodą, poznamy bydgoskie Trzy Gracje. Następnie przejdziemy przez Most Staromiejski (Sulimy Kamińskiego) w kierunku katedry podziwiając symbole Bydgoszczy – Spichrze nad Brdą oraz Przechodzącego przez Rzekę. Przy katedrze dowiemy się więcej o najstarszym budynku i najstarszej rzeźbie w naszym mieście. Następnie porozmawiamy trochę o przemyśle – o prądzie, złocie, zbożu i spirytusie. Podczas spaceru będziemy mieli także okazję podziwiać piękne obiekty Wenecji Bydgoskiej, a swoją wędrówkę zakończymy przy niecodziennym obiekcie hydrotechnicznym, czyli Śluzie Trapezowej.
Czy wiecie Państwo, do czego służyła „obracanka” i co ma wspólnego nasze miasto z najdroższą monetą na świecie? I czy na pewno bydgoskie Trzy Gracje odzwierciedlają mityczne boginie wdzięku i urody? Nie?
Zapraszam zatem na spacer ze mną.
Arek Szulc

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl