Za dyszkę bez zadyszki: Bydgoskie zawody wczoraj i dziś: od Starego Rynku po Wyspę Młyńską

2022-04-13 14:00
2022-04-13 16:00
Makieta dawnej Bydgoszczy
Makieta dawnej Bydgoszczy

Informacje od Organizatora:
Bydgoskie zawody wczoraj i dziś: od Starego Rynku po Wyspę Młyńską
Spacer poprowadzi Magdalena Łabuś  certyfikowany przewodnik ByLOT po Bydgoszczy i okolicy, członkini Koła Przewodników ByLOT.
Termin: 13 kwietnia 202, godzina 14:00
Początek spaceru: makieta miasta przy ulicy Mostowej (obok spichrzy)
czas trwania: około 2 godzin
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania/zmiany terminu spaceru w przypadku frekwencji niższej niż 10 osób.
Opis:
Nasze spotkanie trwać będzie około dwóch godzin i rozpoczniemy je przy makiecie miasta przy Spichrzach. Celem zwiedzania będzie przybliżenie historii miasta od jego najstarszych dziejów aż po XX wiek na przykładzie powszechnych w tych okresach zawodach. To właśnie ludzie tworzą przestrzeń, która wypełnia miasto i nadają miejscu lokalnego kolorytu.  Trasa spaceru „ Bydgoskie zawody wczoraj i dziś”  prowadzić będzie przez Rybi Rynek, gdzie usłyszą Państwo historię  o jednym z najstarszych cechów w mieście-szyprach bydgoskich, następnie idąc ulicą Jatki oraz Starym Rynkiem opowiem Państwu o handlu i kupcach, dawnych domach handlowych i bydgoskich przekupkach. Przejdziemy najdłuższą ulicą miasta lokacyjnego, podejrzymy w pracy introligatora a będąc na dawnej Wyspie Menniczej usłyszą Państwo o  bardzo prestiżowym w średniowieczu zawodzie mincerza. Odwiedzimy też Młyny Rothera- miejsce pracy młynarza oraz dawne parcele bydgoskich przemysłowców. Informacje historyczne przeplatać się będą z ciekawostkami z życia codziennego mieszkańców Bydgoszczy.
Serdecznie zapraszam
Magda Łabuś

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl