Za dyszkę bez zadyszki: Od małego miasteczka do Małego Berlina

Młyny Rothera
Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:
Grupę poprowadzi Julia Miłosierna – certyfikowany przewodnik po Bydgoszczy i okolicy, członek Koła Przewodników przy ByLOT.
Termin: 16 kwietnia 2022 o godz. 14:00
czas trwania spaceru – około 2 godzin
Zbiórka grupy na tarasie przy kominie Młynów Rothera, zakończenie spaceru  w Parku Kazimierza Wielkiego.
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania/zmiany terminu spaceru w przypadku frekwencji mniejszej niż 10 osób
Warunkiem udziału w spacerze jest okazanie dowodu opłaty.
Opis:
Czy wiedziałeś, że w 1772 roku Bydgoszcz zamieszkiwało mniej niż 1000 osób? Co przyczyniło się do jej dynamicznego rozwoju w XIX wieku i dlaczego była określana mianem „małego Berlina”? – tego dowiesz się na wycieczce, którą poprowadzę. Serdecznie zapraszam!
Wyruszymy spod Młynów Rothera, przejdziemy Wyspę Młyńską, by następnie – drugim brzegiem rzeki – udać się w pobliże Śluzy Miejskiej. Stamtąd będziemy mieli już tylko kawałek do gęstej zabudowy ulicy Dworcowej, którą przespacerujemy się w kierunku najważniejszej arterii Śródmieścia: ulicy Gdańskiej. Podziwiając najbardziej reprezentacyjne budynki „małego Berlina” przejdziemy przez Plac Wolności, a z niego będziemy mieli piękny widok na ostatni punkt naszej wycieczki: Fontannę „Potop”.
Spotykamy się na tarasie Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej, przy kominie.
Do zobaczenia!
Julia Miłosierna

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl