KIEV OFFICE W SZPULCE!

Music Cafe Szpulka
Music Cafe Szpulka

Informacje od Organizatora:
Tym razem zapraszamy Was na wyjątkowy, niedzielny koncert zespołu Kiev Office, będzie głośno, szybko i z punkowym pazurem!
Kiev Office to gdyńska formacja wykonująca mariaż post-punku, psychodelii i rocka alternatywnego nawiązujący zarówno do tradycji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej jak i mitologii kaszubskiej. Grupa, muzycznie i tekstowo, eksploruje to, co leży na styku współczesności, przyszłości oraz miejskich i regionalnych legend. Ma za sobą ponad 200 koncertów w kraju i zagranicą – między innymi: Open’er, Jarocin Festival, występy na trasach z Nomeansno, Schizmą, liczne koncerty zagraniczne.
Ósmy album formacji, o tytule "Gjinjenjé" (z j. kaszubskiego – zanikanie) to concept album poświęcony historii Słowińców – ludności kaszubskiej z okolic Jeziora Łebsko i Jeziora Gardno. Muzyka oraz teksty na płycie odnoszą się do niepewności egzystencjalnej Słowińców, których język, tożsamość i kultura znajdowały się na skraju bytu i niebytu zarówno w czasach pruskich, jak i polskich. To pierwszy album w Polsce w którego warstwie tekstowej użyto języka Słowińskiego oraz Plattdeutsch, którym posługiwano się na terenie Pomorza Zachodniego. Gościnnie na albumie wystąpili m.in. Tadeusz Kulas (Raz Dwa Trzy), Kurkiewicz, Konstanty Kostka (m.in. Klawo), Paweł Przyborowski i Maja Domachowska (Kwiaty), Joanna Kucharska (Lonker See) czy Mateusz Bartoszek (Żurawie).
Kiev Office a.d. 2022:
Michał Miegoń – Wokal, gitara basowa, gitara
Maciej Bandur – Głos, instrumenty tradycyjne, bęben szamański
Krzysztof Wroński – Perkusja
Marcin Lewandowski – Gitara basowa, gitara, perkusjonalia
Bilety do nabycia w Szpulce:
- przedsprzedaż 20 zł
- w dniu koncertu 30zł
Zespół wystąpi w trakcie odbywającego się w tych dniach w naszych murach 13. LGBT+ Film Festival 2022!
Dla uczestników festiwalu bilety w cenie 10 zł.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl