logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Literatura w Muzeum. Spotkanie z Dominikiem Zielińskim

2022-04-27 18:00
2022-04-27 20:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Wykład
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Informacje od Organizatora:
Z cyklu „Literatura w Muzeum”. Spotkanie z Dominikiem Zielińskim, autorem książki „Arkadius. Moda, która stała się sztuką”
Artystyczny wieczór będący czymś więcej niż tradycyjne spotkanie przy książce. Dodatkowym wydarzeniem będzie performance Łukasza Błażejewskiego i pokaz dwóch unikatowych kreacji Arkadiusa z kolekcji autora.
Książka jest pierwszym, dwujęzycznym opracowaniem twórczości wybitnego polskiego projektanta mody, tworzącego w Wielkiej Brytanii. Arkadius działał w Londynie na przełomie XX i XXI wieku, współpracując z takimi osobowościami, jak Alexander McQueen, Isabella Blow czy Jimmy Choo. W książce-albumie znalazły się setki zdjęć z pokazów kolekcji – głównie z Londyńskich Tygodni Mody, materiały prasowe z całego świata, fotografie z prywatnego archiwum Arkadiusa, a także obszerny wywiad z projektantem.
Performance „Ślubowanie” Łukasza Błażejewskiego to rodzaj hołdu dla artystycznej twórczości w ogóle. Artysta to coś więcej niż zawód, a jego mariaż ze sztuką to przeznaczenie i związek wykraczający poza ramy czasu. Przysięga stanowi w przedstawieniu symbol tej jedynej w swoim rodzaju relacji, dającej artyście nad wyraz ważne prawo głosu, spełnienie, a często także podziw kolejnych pokoleń odbiorców.
Wstęp do muzeum – bilet specjalny 1 zł

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl