logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Finał I Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego im. Oli Obarskiej

2021-10-29 18:00
2021-10-29 21:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Pozostałe
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Ze względu na wytyczne  Covid-19 obowiązuje limit miejsc, zapisy: olaobarska@kpck.pl. Ponadto zapraszamy na transmisję wydarzenia na żywo, na www.youtube.com/kpckbydgoszcz.
Festiwal to propozycja dla młodzieży (od 14 roku życia) i dorosłych. Eliminacje wstępne polegały na nadesłaniu karty zgłoszenia oraz nagrań 2 utworów z tekstami Oli Obarskiej, w tym obowiązkowo jednego o tematyce bydgoskiej, wybranych z listy przedstawionej wcześniej przez organizatorów. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń, Komisja Kwalifikacyjna powołana przez organizatora, wytypowała uczestników, którzy zostaną zaproszeni do udziału w II etapie Konkursu, w formie Koncertu Finałowego.
W Jury Konkursu zasiądą:
Judyta Wenda – absolwentka Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Współpracowała m.in. z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Na Plaży w Sopocie, Narodowym Teatrem Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu czy Teatrem Impresaryjnym w Toruniu. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali wokalnych. Solistka Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej
oraz
Wojciech Dyngosz – polski śpiewak operowy (baryton) i wykładowca akademicki. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (dyplom z wyróżnieniem w 1996). Doktor habilitowany, pracownik Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 1997 występuje w Operze Nova w Bydgoszczy. Współpracował m.in. z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Operą Dolnośląską we Wrocławiu i Operą Śląską w Bytomiu. Wykonywał partie wokalne na płycie „Requiem dla chwil minionych” Jarosława Pijarowskiego i Józefa Skrzeka (premiera w 2015). Przewodniczący Jury III Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie w 2018.
Patronami honorowymi wydarzenia są Prezydent Miasta Bydgoszcz oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl