logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Wystawa PRL

2021-10-23 09:00
2021-10-23 12:00
Auchan Bydgoszcz
Wszystkie
Wystawy
Auchan Bydgoszcz

Sprzęty domowe, pojazdy i przedmioty codziennego użytku z czasów PRL na wystawie na Fordonie

Pralka Frania, buty Relaks, rower Wigry, telewizor Tosca czy radioodbiornik Kasprzak to tylko wybrane eksponaty z czasów PRL, jakie będzie można obejrzeć podczas wystawy, która 23 października rozpocznie się w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz. Przez dwa tygodnie w pasażu galerii handlowej będzie można oglądać sprzęty domowe, elektronikę, przedmioty codziennego użytku, a nawet pojazdy, które starsi znają z dzieciństwa i młodości, a nastolatkowie jedynie z opowieści czy filmów sprzed lat. Wstęp wolny.

Od soboty 23 października Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz zaprasza do podróży w przeszłość, w codzienność Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Tego dnia w pasażu galerii handlowej rozpocznie się dwutygodniowa wyjątkowa wystawa. Wśród licznych eksponatów znajdzie się wiele przedmiotów będących nie tylko pamiątkami, ale wręcz symbolami PRL-u, np. pralka Frania, buty Relaks, butelka po occie czy papier toaletowy na sznurku. Starsi, którzy odwiedzą wystawę, będą mieli dobrą okazję do wspomnień z dzieciństwa, a młodsze pokolenia poznają historię Polski w praktyce.

Odwiedzający wystawę będą mogli przypomnieć sobie lub dowiedzieć się, jakie sprzęty królowały w domach od lat 50. do 80. XX w. Będzie można obejrzeć pralki marek Frania czy Światowid wraz z akcesoriami oraz sprzęty kuchenne, jak prodiż czy robot kuchenny Predom. Nie zabraknie też przedmiotów, które umilały czas spędzany w domu, wśród których będą telewizor Tosca, magnetofon szpulowy, radioodbiornik Kasprzak, a nawet colorofon, bez którego nie mogła odbyć się żadna dyskoteka czy prywatka. Na wystawie zgromadzono również oryginalne opakowania po produktach spożywczych oraz środkach czystości, których zdobycie w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej było nie lada wyzwaniem. Wśród eksponatów dostępnych na wystawie znajdą się również pojazdy, jakie przed laty można było spotkać na ulicach miast – motorower oraz rower marki Wigry. Najmłodszych, którzy wraz z rodzicami odwiedzą „Wystawę PRL” z pewnością zainteresują zaprezentowane na niej zabawki.

„Wystawa PRL” odbędzie się od 23 października do 6 listopada w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ulicy Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Ekspozycja będzie dostępna w godzinach pracy galerii handlowej od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 21.00. Wstęp wolny.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl