logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Krzysztof Jurkiewicz i Jarosław Medyński

2021-10-15 18:00
2021-10-15 21:00
Światłownia
Koncert
Światłownia

Krzysztof Jurkiel Jurkiewicz- autor, kompozytor, gitarzysta, mandolinista i wokalista w zespołach Słodki Całus od Buby i Formacja, wcześniej związany z grupami Packet, Smugglers i Szela. Występuje na scenach piosenki turystycznej, folku i piosenki poetyckiej od końca lat osiemdziesiątych XX w. Ma na swoim koncie wiele nagród za piosenki i za teksty, często jest zapraszany do jury konkursów poetyckich lub festiwali. Od kilku lat jest przewodniczącym jury festiwalu YAPA.
W marcu 2021, nakładem Fundacji Hals, wydał pierwszą solową płytę- Krzysztof Jurkiewicz LISTOPAD- zawierającą przede wszystkim jego autorskie utwory.
W trakcie występu usłyszymy głównie utwory z płyty LISTOPAD, nie zabraknie jednak piosenek z repertuaru Słodkiego Całusa od Buby.
Jarosław Medyk Medyński- od końca lat osiemdziesiątych XX w. członek zespołu Słodki Całus od Buby, w którym gra na harmonijkach ustnych i czasem spontanicznie podśpiewuje. Specyficzny styl gry i niekonwencjonalne frazowanie stanowią niepodrabialny muzyczny podpis Medyka, budujący charakter płyt i koncertów SCoB.
Na płycie LISTOPAD harmonijki Medyka- obok gitar i wokalu Jurkiela- stanowią najbardziej rozpoznawalny składnik brzmienia niemal wszystkich utworów.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl