logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Śladami tajemnic staropolskiej Bydgoszczy

2021-10-02 12:00
2021-10-02 14:00
Biały Spichrz - Zbiory Archeologiczne (MOB)
Turystyka
Biały Spichrz - Zbiory Archeologiczne (MOB)

W sobotę odbędą się dwa spacery tematyczne, które są zaproszeniem do poznawania Bydgoszczy z nieoczywistej strony. O godz. 12:00 ze Zbiorów Archeologicznych na Wyspie Młyńskiej uczestnicy wyruszą śladami tajemnic staropolskiej Bydgoszczy, by oprócz zwiedzania wystawy odkryć gdzie niegdyś przebiegały granice miasta, w którym miejscu znajdował się tętniący życiem rynek, a także gdzie wznosił się bydgoski zamek. Spacer poprowadzi Józef Łoś – archeolog, kustosz i kierownik Działu Archeologii w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy (wstęp do muzeum – bilet specjalny 1 zł w ramach Weekendu seniora z kulturą)

O godz. 15:00 przy gmachu głównym MOB, ul. Gdańska 4, spotkają się chętni spacerowicze, którzy wyruszą, by poznać ślady działalności zakonów w Bydgoszczy. Zagościmy w najbardziej charakterystycznych miejscach związanych z życiem zakonnym dawnej Bydgoszczy. Dowiemy się też, dlaczego bernardyni próbowali wykraść ciało bydgoskiego burmistrza i który bydgoszczanin
w habicie wywarł największy wpływ na nasz język? Na te pytania odpowie Kamil Ściesiński z Działu Historii MOB (wstęp do muzeum – spacery: 8 zł)

______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl