logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Wernisaż wystawy Marcin Sauter – fotografie

2021-10-02 18:00
2021-10-02 19:00
Galeria Sztuki Nowoczesnej (Czerwony Spichrz) - MOB
Wystawy
Galeria Sztuki Nowoczesnej (Czerwony Spichrz) - MOB

W sobotę – 2 października – o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej na Wyspie Młyńskiej odbędzie się otwarcie wystawy „Marcin Sauter – fotografie”.
„Fotografie. Nie znalazłem lepszej nazwy. (…) W ogóle z tytułami mam kłopot. To zawsze jakaś interpretacja literacka obrazu. Po co? Obraz mówi nam dużo więcej i jest samowystarczalny, nie potrzebuje opisu. Data i miejsce, wydaje mi się, że to wystarczy. Obraz jest dla mnie chyba rzeczą najważniejszą. Więc „Fotografie” no i… podróż. Dla mnie to to samo” - tak o swojej najnowszej wystawie mówi Marcin Sauter – fotoreporter Gazety Wyborczej. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Polskiej Akademii Filmowej. Wieloletni wykładowca Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Współtwórca idei Bydgoskiej Kroniki Filmowej. Autor kilkudziesięciu indywidualnych wystaw fotograficznych. Reżyser, scenarzysta i autor zdjęć ponad dwudziestu filmów dokumentalnych i fabularnych. Laureat kilkudziesięciu nagród, w tym wielu głównych, na festiwalach filmowych na całym świecie.
Wystawę zdjęć będzie można oglądać do 28 listopada. Chętnych na spotkanie z Marcinem Sauterem, w ramach oprowadzania kuratorskiego, zapraszamy 6 października o godz. 18:00.

______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl