„Krótka historia literatury Bydgoszczy” – promocja książki Stefana Pastuszewskiego

2021-10-15 18:00
2021-10-15 19:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

„Krótka historia literatury Bydgoszczy” to pierwsza próba syntetycznego przedstawienia historii literatury naszego miasta. Obejmuje szeroki zakres od epoki staropolskiej do 2020 roku. Przedstawia literaturę polską, niemiecką i żydowską. Jak pisze autor, książka ma charakter bardziej dokumentalny analityczno-wartościujący. Jest pracą wręcz kronikarską, prezentującą postacie związane z literaturą, wydawnictwa, które zapisały się w historii miasta szczególnymi wydarzeniami literackimi oraz miejsca, w których twórcy lubili przebywać i prezentować swoje utwory.
Stefan Pastuszewski, magister filologii polskiej, doktor historii, pisarz, wydawca. W roku 2021 obchodzi jubileusz 50-lecia pracy twórczej i działalności na rzecz promocji kultury ze szczególną atencją do literatury.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl