logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Old Film Festival 2021

2021-10-07 12:00
2021-10-10 22:00
Centrum Kulturalne - Kino Pomorzanin
Film
Centrum Kulturalne - Kino Pomorzanin

OLD FILM FESTIVAL BYDGOSZCZ 2021 to nowe wydarzenie na filmowej mapie Polski, w całości poświęcone produkcjom powstałym w pierwszej połowie XX wieku, w większości czarno-białym i niemym lub ozbawionym ścieżki dźwiękowej, którą w trakcie pokazów zastąpi muzyka na żywo.
W programie OLD FILM FESTIVAL BYDGOSZCZ 2021 znajdą się krótkie formy filmowe, przeważnie 15-20 minutowe, skierowane do różnych grup widzów:dokumentalne, fabularne, animacje. To często produkcje wytwórni specjalizujących się w tytułach edukacyjnych, ale także kroniki i etiudy propagandowe, opisujące historię i kulturę kraju, w którym zostały zrealizowane. Oddzielna sekcja festiwalu poświęcona zostanie kinu amatorskiemu i nieprofesjonalnemu.
Formuła OLD FILM FESTIVAL BYDGOSZCZ 2021 jest otwarta i dopuszcza filmy różnych gatunków z całego świata. Pokazane zostną taśmy ze zbiorów własnych, pozyskane z krajowych filmotek, a także podczas otwartego naboru z prywatnych archiwów, których wiele wciąż jeszcze spoczywa na strychach i w piwnicach.
Pierwszej edycji OLD FILM FESTIVAL BYDGOSZCZ 2021 towarzyszy konkurs pod tytułem „16” na jednominutowy film nakręcony przy użyciu współczesnych technologii. Oprócz pokazów w kultowym bydgoskim kinie Pomorzanin planowane są projekcje plenerowe, instalacje artystyczne, performance i koncerty.

______________________
Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl