logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Debaty „Horyzonty Edukacji”

2021-09-28 17:00
2021-09-28 20:00
Młyny Rothera
Wykład
Młyny Rothera

W dniach 28 i 29 września 2021 r. o godz. 17.00 w Młynach Rothera, w ramach 5. edycji Festiwalu Pozytywka, odbędą się dwie debaty dotyczące bardzo szeroko rozumianej edukacji, w tym edukacji artystycznej. Obszarami zainteresowań i dialogu nie będą obecne systemy i programy edukacyjne, ale raczej ożywcze spojrzenie na przyczyny takiej, a nie innej formy edukacji, jej relacji ze zmieniającym się światem, także światem technologii i wyzwań ekologicznych. Naszym zadaniem będzie penetracja najnowszych osiągnięć i trendów światowych, dyskusja i dialog dotyczący możliwości aplikowania tych trendów w naszych warunkach, namysł nad nowatorskimi formami edukacji, a także skorzystanie z wieloletnich doświadczeń z całego świata. Przyświecać nam będzie idea zapytywania, wielowątkowego namysłu, poszukiwanie realnych sposobów zamiany czy modyfikacji.
Zaprosiliśmy do współpracy wybitne osobowościami nauki związane m.in. z Polską Akademią Nauk, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytetem Warszawskim, Komitetem Nauk Pedagogicznych PAN, WSPS Warszawa, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, i.in. Postaramy sie nawiązać kontakt również z przedstawicielami Szkół Montessori, Szkół Sokrates, Szkół Waldorfskich, Szkół Leśnych, Uniwersytetów Ludowych, tworzących alternatywny system kształcenia w Polsce.
Zaprosiliśmy również do dialogu wybitne osobowości działające na styku kultury i edukacji dla młodzieży: Dorotę Buchwald z Instytutu Teatralnego w Warszawie, Łukasza Kosińskiego dyrektora Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Sławomira Czarneckiego dyrektora Parku Kultury// Młyny Rothera w Bydgoszczy. W debacie weźmie udział Z-ca Prezydenta Miasta Bydgoszczy – Iwona Waszkiewicz
Partnerami realizacji debat będą: Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, Województwo Kujawsko Pomorskie, Miasto Bydgoszcz, Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli, Bydgosta Sp. z.o.o, Grupa Moderator, Kino Pomorzanin, Business Network International (BNI), Młyny Rothera/Młyny w Budowie, BluStreamTV.
Organizator: Fundacja Kultury Pozytywka
Przewodniczący Rady Programowej i patronat - dr hab. prof. nadzw. Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (IFiS PAN) Daniel Roland Sobota
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny (limitowana ilość miejsc)
Rejestracja: pozytywka.festiwal@gmail.com

______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl