Plener rowerowy – śladami obiektów przemysłu fotochemicznego - TehoFest 2021

2021-09-05 14:00
Muzeum Fotografii
Muzeum Fotografii

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM TEHOFEST2021 dostępny w linku poniżej:

Historia przemysłu fotochemicznego w Bydgoszczy rozpoczęła się w roku 1926, od założenia przez Mariana Dziatkiewicza Fabryki płyt i papierów fotograficznych ALFA, a zakończyła w roku 2007 przez ogłoszenie upadłości Spółki Akcyjnej FOTON. Dziś bydgoskie tradycje przemysłu fotochemicznego pielęgnuje Muzeum Fotografii przy Wyższej szkole Gospodarki, a budynki związane z historią ALFY i FOTONU, nie zniknęły z mapy miasta i nadal pełnią funkcje użytkowe, choć już nie związane z fotografią. Chcąc zachować w pamięci i utrwalić pierwotne znaczenie tych obiektów Muzeum Fotografii postanowiło zorganizować plener fotograficzny „Śladami obiektów przemysłu fotochemicznego”.

Szczegółowa trasa wycieczki, regulamin i karta uczestnika, zostaną przesłane uczestnikom po przesłaniu zgłoszenia chęci uczestnictwa na adres: muzeumfoto@byd.pl w temacie:

"Plener rowerowy Śladami przemysłu fotochemicznego." Wstęp w cenie biletu!

Wydarzenie jest częścią Święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. Po szczegółowy plan zapraszamy na @SzlakTeH2O

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl